هشدار هواشناسی نسبت به بارش باران و برف از فردا

هشدار هواشناسی نسبت به بارش باران و برف از فردا خرید و فروش حیوان خانگی: سازمان هواشناسی با صدور هشداری از فعالیت سامانه بارشی از فردا (25 آذرماه) تا اواخر وقت پنج شنبه (27 آذرماه) خبرداد و برای کشاورزان، باغداران و... سفارش هایی را ارائه کرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران در مناطق جنوبی گاهی همراه بارعد و برق، وزش باد و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و وزش باد فردا (۲۵ آذرماه) برای جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان و غرب کرمانشاه، چهارشنبه (۲۶ آذرماه) برای نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، نیمه شمالی مرکزی، نیمه شمالی همدان، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز و تهران و پنج شنبه (۲۷ آذرماه) برای غرب اصفهان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده ها، کاهش دید، سختی تردد در گردنه ها و جاده های مواصلاتی دور از انتظار نیست بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به بازگشایی آبروهای درون شهری و برون شهری، آمادگی دستگاه های برف روبی برای جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر، انجام اقدامات پیشگیرانه توسط دستگاه های اجرائی مانند شهرداری ها، احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و آمادگی سازمان های امدادرسان سفارش می کند.

این سازمان با صدور هشدار زردرنگ دیگری آورده است: چهارشنبه (۲۶ آذرماه) در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، همدان، کرمانشاه، کردستان، مناطق شمالی چهارمحال و بختیاری و مناطق جنوبی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان و قزوین و پنج شنبه (۲۷ آذرماه) در استان های خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مناطق جنوبی استان های مرکزی، ایلام و مناطق شمالی استان های بوشهر و فارس بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی کشور احتمال تگرگ پیش بینی شده است.

حاکمیت این شرایط جوی وارد آمدن خسارت به محصولات و تجهیزات کشاورزی را به دنبال دارد بدین سبب برای مزارع و باغات زهکشی و پاکسازی مسیر آب باغات و مزارع باتوجه به بارش ها، خودداری از انجام آبیاری، محلول پاشی و سم پاشی باتوجه به وقوع بارش ها، تسریع در کشت محصولات پائیزه تا روز سه شنبه (25 آذرماه) و انتقال نهاده های کشاورزی به مکان های مسقف جهت جلوگیری از خسارت برف و باران شدید در روز چهارشنبه و پنج شنبه (26 و 27 آذرماه)، مستحکم کردن سازه های باغی در مقابل وزش باد شدید، رنگ آمیزی تنه درختان با رنگ سفید جهت حفاظت از آفتاب سوختگی ناشی از پوشش برف خصوصاً در شیب های جنوبی و آفتاب گیر سفارش می شود.

از دیگر سفارش های هواشناسی برای مزارع و باغات می توان به کارتن بندی دور تنه درختان میوه بمنظور جمع آوری آفات زمستان گذران، پایش و مبارزه با آفت ملخ صحرایی در جنوب کشور باتوجه به مساعد شدن شرایط جوی برای هجوم ملخ، انجام آبیاری در خاک های شور پس از وقوع باران یا برف بمنظور آبشویی شوری از محیط ریشه، انجام عملیات یخ آب زمستانه در دمای منفی ۷ درجه سانتیگراد بمنظور از بین بردن آفات، تسریع در انتقال محصولات برداشت شده به مکان های مسقف به خصوص صیفی جات استان بوشهرو حفاظت از مزارع گوجه فرنگی استان بوشهر در مقابل تگرگ اشاره نمود.

سازمان هواشناسی برای سالن های پرورش قارچ، گلخانه و انبار نسبت به تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن ها باتوجه به کاهش دما و وقوع برف، استواری و ترمیم سقف گلخانه ها در مقابل وزش باد، کنترل دما و رطوبت انبارها باتوجه به افزایش رطوبت جهت جلوگیری از خسارت بیماریهای قارچی، برای سالن های مرغداری و دامداری تهویه، تنظیم دما و تامین سوخت سالن ها باتوجه به کاهش دما، خودداری از استفاده از آب باران برای دام ها، تهیه خوراک پر انرژی برای دام ها باتوجه به کاهش دما، جلوگیری از نفوذ هوای سرد و روان آب به داخل سالن ها، پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری ها باتوجه به کاهش دما سفارش کرد.

پاک سازی، تنظیم و کنترل دریچه های ورودی و خروجی آب استخرها، جلوگیری از ورود آب گل آلود به استخرها باتوجه به حجم بالای روان آب و سیلابی شدن رودخانه ها، عدم کوددهی به استخرهای پرورش ماهی گرم آبی و کاهش غذادهی به میزان نصف نرمال به سبب ابرناکی و کاهش دما، شکستن یخ آب سطح استخرها در مناطق سردسیر جهت هوادهی به ماهی ها از سفارش های سازمان هواشناسی برای استخرهای پرورش ماهی است.

این سازمان به عشایر و زنبورداران نسبت به خودداری دامداران و عشایر از عبور در ارتفاعات و توقف در حاشیه رودخانه‏ ها و مسیل‏ ها باتوجه به وقوع بارش ها‏، عایق بندی و محافظت از کندوها در مقابل بارش، کاهش دما و وزش باد و تغذیه کمکی کلونی ها جهت زمستان گذرانی، خودداری از چرای دام در مراتع و انتقال دام ها به مکان سرپوشیده هنگام وقوع بارش سفارش می کند.

تخلیه آب و جمع‏ آوری لوله ها، اتصالات و تجهیزات سیستم آبیاری تحت فشار در مناطق سردسیر، استفاده از ضد یخ در رادیاتور ماشین‏ آلات کشاورزی و محافظت از ادوات کشاورزی باتوجه به روند کاهشی دما و آغاز بارش‏ ها، تسریع در عملیات خاک ورزی تا روز سه شنبه (۲۵ آذرماه) و خودداری از استقرار ماشین آلات کشاورزی روی زمین هنگام وقوع بارش ها از سفارش های سازمان هواشناسی برای صاحبان ماشین آلات و ادوات کشاورزی است.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، هشدار زرد رنگ نیز به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر در شمال خلیج فارس از چهارشنبه (۲۶ آذرماه) تا پنج شنبه (۲۷ آذرماه) پیش بینی می شود. در این شرایط جوی غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، لطمه دیدن شناورهای سبک، پاره شدن تورهای صیادی و اختلال در کارهای دریایی در ساحل و کارهای فراساحل دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی، محدودیت در تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و اتخاذ تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی خصوصاً فراساحل سفارش می کند.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1399/09/25
12:11:19
5.0 / 5
1022
تگهای خبر: آب , انرژی , بارش , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک