شهردار تهران عنوان كرد

رونمایی از رصدخانه شهری پایتخت

رونمایی از رصدخانه شهری پایتخت شهردار تهران اظهار داشت: اصلی ترین وظیفه رصدخانه کمک به تصمیم گیری بهتر مدیران شهری است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین رونمایی از پروژه های شاخص مرکز آمار و رصد شهر تهران اظهار داشت: خوشبختانه امروز برای رونمایی از یکی از فعالیتهای برنامه عظیم تهران هوشمند در این جا هستیم ابتدا باید شادمانی ام را از فعال شدن مجموعه رصد خانه ابراز کنم و تشکر کنم از زحمات همکارانم در حوزه فاوا به خصوص دکتر بور بور رئیس مرکز آمار و رصد شهری که آمدنشان تحولی به وجود آورد و نشان داده است که اگر کار را به اهلش بسپاریم تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت و استفاده از متخصصین تحول به وجود می آورد.
حناچی اضافه کرد: ما در کلانشهر عظیم تهران مسائل زیادی داریم که این مسائل به روش سنتی قابل مدیریت نیستند. قدم اول در اداره امور شهر داشتن آمار و اطلاعات بروز است که ما را در تصمیم گیری راهنمایی کند. رصدخانه اصلی ترین وظیفه اش این بوده است که این کار مهم را انجام دهد و به خصوص تبدیل اطلاعات به نقشه با استفاده از نرم افزارها و پهنه بندی آنها مدیران را در مدیریت شهر کمک می نماید. بهره گیری صحیح از آمارها اداره شهر را تسهیل می کند و شناخت فرصت ها در شهر را میسر می کند تا سرعت و کیفیت خدمات را بالا ببرد و از همه مهم تر در امتداد شعار تهران شهری برای همه شرایط عادلانه برای همه شهروندان فراهم آورد.
شهردار تهران افزود: همه ما در تهران زندگی می نماییم و می دانیم اطلاعات می تواند رانت ایجاد نماید. اگر این اطلاعات عادلانه باشد امکان رانت را از بین می برد و شفافیت و دقت و توسعه سازمانی را بالا می برد.
حناچی اظهار داشت: در آستانه بازنگری طرح راهبردی تهران هستیم و برای این کار باید بدانیم از چه مسیری آمده ایم و مسیرمان به کدام سو است و چشم انداز را ببینیم. خیلی از چشم اندازها و اهداف پیشین به علل تغییر شرایط تفاوت کرده است و بازنگری در راهبرد این فرصت را فراهم می آورد که اگر نقصی هست آنرا رفع نماییم.
وی ضمن اشاره به داده های بین المللی اظهار داشت: رنکینگ تهران در مقیاس جهانی را دنبال می نماییم، رتبه تهران با شاخصهای بین المللی ما را راهنمایی می کند که در مقایسه با دیگر کلانشهرها چه نقص هایی داریم و چگونه می توان جایگاه تهران را بالا برد.
وی با بیان این خبر که امروز سرپرست نهاد برنامه ریزی شهر تهران معین می شود، اظهار داشت: هماهنگی تنگاتنگ این نهاد با این مرکز می تواند بسیار اثرگذار باشد که انتظار می رود این اتفاق بیفتد.
حناچی در ادامه اظهار داشت: حضور دانشگاه ها و نزدیک شدن آنها به این رصدخانه محسوس است و باید ادامه یابد و فضا باید طوری فراهم گردد که حداکثر استفاده از تحصیلات تکمیلی در این مرکز رصد فراهم باشد. اطلاعات را راحت در اختیار دانشگاهیان قرار دهید و از آنها خروجی بخواهید. آنها شما را شاداب تر می کنند و شرایطی فراهم می شود که در اداره امور شهر هم نیروهای آینده را تربیت می نماییم و هم آنها را به حقیقت نزدیک می نماییم و این به نفع همه است.
وی به زیربناهای هوشمند سازی شهر اشاره نمود و اظهار داشت: شهرداری تهران عملا از اوایل دهه هفتاد با زیرساخت هایی که فراهم نموده است پرچم دار مدیریت هوشمند بوده است و پایه خوبی دارد و تلاش می نماییم این پایه را به تصمیم سازی و تصمیم گیری نزدیک نماییم. مخاطب خیلی از اطلاعات این مرکز، علاوه بر شهرداری دستگاههای دولتی و خصوصی است. استفاده از اطلاعات شرکتهای فعال در خدمات موبایل هم مکمل اطلاعات این مرکز است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: کرونا برخلاف همه تهدیدها یک فرصت برای توسعه خدمات مجازی فراهم نموده است که بسیاری از آنها قبلا عرضه نمی شد.
شهردار تهران درباره سامانه انتقال داده سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ روی نقشه اشاره نمود و اظهار داشت: اخطار کد ۱۳۷ باید به دفتر ما وصل باشد که ما هم بتوانیم سراغ آن برویم و مدیریت نماییم.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این آیین همینطور از سامانه پرداخت یک پارچه خدمات "شهر پی" رونمایی گردید. سامانه تحلیل الگو های سفرهای درون شهری، سامانه محاسبه ماتریس مبدا و مقصد سفرها در تهران، پروژه تبدیل آدرس های متنی به لایه های اطلاعات مکانی برای سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ داشبورد اطلاعات و محلات شهر تهران، سامانه پیشبینی آلودگی هوای تهران و سامانه پیشبینی جمعیت شهر مناطق مختلف شهر تهران تا سال ۱۴۰۵ از دیگر پروژه هایی بود که شهردار تهران امروز و در این آیین رونمایی نمود.
منبع:

1399/09/25
22:24:51
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: آلودگی , خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک