تعدادی از انجمن های زیست محیطی بوشهر در نامه به دادستان كل كشور خواستار شدند؛

منطقه حفاظت شده نایبند در حال تخریب است، چاره ای كنید

منطقه حفاظت شده نایبند در حال تخریب است، چاره ای كنید از تهران برخی از انجمن های زیست محیطی استان بوشهر در نامه ای به دادستان کل کشور، پیشگیری از تخریب بی رویه محیط زیست منطقه نایبند توسط یک شرکت پتروشیمی را خواهان شدند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در این نامه ضمن اشاره به این مطلب که برای حل بخشی از مشکلات انسان نباید هویت کل یک مجموعه محیط زیستی را فدا کرد، آمده است: الان عسلویه گم شده در آلودگی پتروشیمی ها و درگیر صنعت نامتوازن گاز و نفت می باشد، محیط زیست این شهرستان در شرایط بحرانی قرار دارد.
امضاکنندگان این نامه یاداوری کرده اند: پارک ملی دریایی-ساحلی نایبند تنها میراث طبیعی بومی این شهرستان و تنها داشته طبیعی است که زیر سایه فلرهای بلند برای مردم این دیارباقی مانده است، برخی مدیران شرکتهای مستقر در عسلویه از هر فرصتی استفاده می نمایند تا از اراضی این پارک برای اقامتگاه و استفاده شخصی بهره گیرند.
در ادامه نامه ضمن اشاره به مشکلات ساکنان عسلویه با تکیه بر این مطلب که صدمه و خسران صنعت گاز سال ها بر پیکر این مرز و بوم باقی خواهد ماند، مدعی یک نوع زمین خواری در منطقه نایبند شده و نوشته اند: این شرکت پتروشیمی برای ساخت مجتمع مسکونی - اقامتگاهی مجموعه کارکنان خود قریب 3 هکتار از اراضی این پارک را به تملک درآورده و با ایجاد سازه های فلزی تحت عنوان مجتمع گردشگری
به حریم امن گونه های منحصر به فرد آبزی و خشک زی نایبند تجاوز نموده است. تصرف این اراضی دل مردم بومی و فعالان محیط زیست را به درد آورده است. بنابراین اجرای طرح مجتمع مسکونی - اقامتگاهی... در حریم منطقه حفاظت شده نایبند، نقض صریح اصل پنجاه قانون اساسی و بی توجهی به سند ملی محیط زیست است.
در این نامه تاکید شده است: در ماده چهارم سند ملی محیط زیست به صراحت به جرم انگاری محیط زیستی تاکید دارد. «بر اساس قوانین و مقرارت سازمان حفاظت محیط آن دسته از اعمالی که ماهیت و یا موجودیت پارک ملی را به خطر انداخته و یا تهدید می نماید، ممنوع بوده و می بایست شدیدا با آنها برخورد شود.» همینطور بر مبنای مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری مصوبه مورخ ۱۳۷۹/۰۶/۱۴ «قرارگیری فعالیتهای انسانی و شهرک سازی در مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست، عرصه ها و ذخیره گاه های جنگلی و مراتعی، واگذاری آنها از لحاظ قانونی ممنوع می باشد.»
در آخر این نامه آمده است: بدین وسیله ما انجمن های محیط زیستی استان بوشهر، امضا کنندگان این نامه در جهت پایداری سرزمین و جلوگیری از پیامدها و عواقب غیر قابل جبران ملی و محلی در منطقه حفاظت شده نایبند و در جهت ماده 66 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 2931 از جنابعالی بعنوان عالی ترین مقام دادستانی تقاضا داریم دستور بررسی و پیشگیری از تخریب بی رویه محیط زیست منطقه نایبند را صادر و با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.
نام شرکت پتروشیمی مذکور نزد ایسنا محفوظ است.
منبع:

1399/10/09
12:25:08
5.0 / 5
897
تگهای خبر: آب , آلودگی , جنگل , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک