كشف 2 قبضه سلاح شكاری غیرمجاز ودستگیری شكارچیان در هفتاد قله اراك

كشف 2 قبضه سلاح شكاری غیرمجاز ودستگیری شكارچیان در هفتاد قله اراك خرید و فروش حیوان خانگی: اراك - ایرنا - سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: 2 قبضه سلاح شكاری غیرمجاز در منطقه هفتاد قله اراك كشف و در این راستا 2 شكارچی متخلف هم دستگیر شدند.


رضا میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در پی شنیدن شدن صدای شلیك سه گلوله در منطقه تمور هفتاد قله اراك، تیمی از كاركنان یگان هفتاد قله به محل اعزام شدند.
وی بیان كرد: ماموران یگان حفاظت در حین گشت زنی به یك دستگاه وانت پیكان مشكوك شدند كه با متوقف كردن آن 2 شكارچی متخلف دستگیر و به پاسگاه محیط زیست هفتاد قله انتقال داده شدند.
سرپرست اداره كل حفاظت محیط زیست استان مركزی اضافه كرد: سلاح های شكاری غیرمجاز شامل یك قبضه سلاح برنو لوله متوسط و یك قبضه سلاح ساچمه زنی كوتاه است.
میرزایی عنوان كرد: ماموران یگان حفاظت این اداره كل با تمام توان و با استفاده از امكانات و تجهیزات موجود در حفظ و حراست مناطق تحت مدیریت خود تلاش ویژه ای به كار گرفته اند و با متخلفان از قانون در حوزه حیات وحش و عرصه های طبیعی برخورد قاطع دارند.
منطقه حفاظت شده 70 قله اراك به مساحت 97 هزار و 407 هكتار است كه شامل دو محدوده شمالی و جنوبی است كه محدوده شمالی در برگیرنده بخش های عمده ارتفاعات 70 قله و دره های سیبك و چكاب و محدوده جنوبی شامل ارتفاعات ازنا، لته در و سله بهر است كه زیستگاه ییلاقی و مهاجرت منطقه ای حیات وحش است.
منطقه حفاظت شده 70 قله اراك از نخستین مناطق تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در كشور است كه از پیكره ای كوهستانی و در گسترده ای از تپه ماهورها و دشت ها قرار گرفته است.
منطقه 70 قله به علت خصوصیت های خاص توپوگرافی، تنوع گیاهی و جانوری از قدیم جزء شكارگاه های مشهور ایران بوده و حدود 62 كتیبه از دوران قاجاریه در كوه های هفتاد قله حك شده كه مبین وفور شكار و سرسبزی این منطقه است.
كل و بز، قوچ و میش، پلنگ، كفتار، شغال، گرگ، گوركن، خرگوش، تشی ( جوجه تیغی) و روباه از پستانداران این منطقه محسوب می شوند و چند نوع افعی، مارآبی و لاك پشت هم در این منطقه دیده شده است.
كبك، تیهو، بلدرچین، باقرقره، كبوتر چاهی، كبوتر كوهی، عقاب طلایی، سارگپه، هما، كركس، دال، شاهین، بحری، لیل، بوتیمار و حواصیل از پرندگان این منطقه هستند.
3005/3075/خبرنگار: معصومه صفری *** انتشار دهنده: حسین مهدی زاده


1396/10/08
21:22:48
5.0 / 5
5518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک