اجرای عملیات احیای ۶۰۰ هكتار از مراتع

اجرای عملیات احیای ۶۰۰ هكتار از مراتع خرید و فروش حیوان خانگی: معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اظهار داشت: امسال عملیات احیای اکوسیستم های مرتعی در سطح 600 هکتار از عرصه های مرتعی استان تهران به مرحله اجرا در می آید.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی در کارگاه آموزشی «احیای اکوسیستم های مرتعی» که به صورت مجازی برگزار شد، اضافه کرد: اقدامات «احیای اکوسیستم های مرتعی» در امتداد اجرای طرح ۹ در ۹۹ و اقدامات جهشی انجام و شامل پروژه های بذرکاری، بذر پاشی، کپه کاری، مدیریت چرا، ذخیره نزولات، پایش مراتع و... می شود و با هدف حفظ و بهبود اکوسیستم های مرتعی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای پروژه های مربوط به احیای اکوسیستم های مرتعی، احیا و توسعه رویشگاه های گیاهان دارویی و صنعتی (محصولات فرعی مرتعی) در سطح ۸۰۰ هکتار از مراتع استان تهران نیز پیش بینی شده است، اظهارکرذ اقدامات توسعه این گیاهان در مناطقی که خاستگاه رویشی آنها باشد، اجرائی می شود و این اقدامات با مشارکت بهره برداران عرفی مراتع و در امتداد احیای رویشگاه های مرتعی صورت خواهد گرفت.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اهمیت اقدامات احیای مراتع اشاره نمود و اظهار داشت: مراتع یکی از مهم ترین سرمایه های طبیعی به حساب می آید که بهره برداری صحیح همراه با عملیات اصلاح و احیای آنها می تواند نقش اساسی در جهت حفظ آب، خاک و تامین نیازمندی های کشور در زمینه فرآورده های پروتئینی، داروئی و صنعتی، کاهش روان آب ها و کنترل سیل و رسوب داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این کارگاه آموزشی که به صورت مجازی برگزار شد، کارشناسان امور مراتع استان تهران حضور داشتند.
1399/10/13
13:38:33
0.0 / 5
1073
تگهای خبر: آب , آموزش , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک