سازمان غذا و دارو اعلام كرد

وضعیت ریتالین در بازار دارویی كشور

وضعیت ریتالین در بازار دارویی كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به دنبال درباره اظهاراتی در خصوص کمبود قرص ریتالین در بازار، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در حوزه این دارو برندهای مختلف داخلی به وفور یافت می شود و سهمیه کمی هم برای واردات در نظر می گیریم، اظهار داشت: فروش این دارو هم منوط به ثبت در سامانه تیتک خواهد شد.دکتر حیدر محمدی در گفتگو با ایسنا، درباره اظهاراتی در خصوص کمبود قرص ریتالین، اظهار داشت: قرص متیل فنیدات در بازار مشکلی ندارد و به وفور یافت می شود. البته برخی اصرار دارند که برند خارجی ریتالین را مصرف کنند.

وی با اشاره به اینکه متیل فنیدات که به نام برند ریتالین شناخته می شود، مشابه تولید داخلی دارد، اضافه کرد: باید توجه کرد که برند ریتالین قیمت بالاتری دارد و در عین حال مطابق قانون، تعرفه گمرکی هم به آن تعلق می گیرد. بر همین مبنا از آنجایی که تولید داخلی این دارو در کشور موجود است، میزان کمی از بازار را به نوع برند آن تخصیص می دهیم. باید توجه کرد که نمی توان تمام سهم بازار را به واردات اختصاص داد؛ چونکه در این صورت مشخصا اقدامی غیرقانونی صورت گرفته است.

محمدی تصریح کرد: در حوزه داروهایی که مشابه تولید داخلی آنها در کشور وجود دارد، ملزم هستیم که بیشترین سهم را به تولیدکننده داخل اختصاص دهیم. بر این اساس در حوزه داروی متیل فنیدات برندهای مختلف داخلی به وفور یافت می شود. در عین حال سهمیه کمی هم برای واردات در نظر می گیریم.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار داشت: متاسفانه برخی پزشکان اصرار به مصرف داروی برند ریتالین دارند. البته نوع برند آن هم در داروخانه های دولتی وجود دارد و بزودی فروش این دارو هم منوط به ثبت در سامانه تیتک خواهد شد مانند سازو کار موفقی که برای کنترل انسولین قلمی صورت گرفت.

منبع:

1399/10/14
14:08:25
0.0 / 5
745
تگهای خبر: پزشك , ثبت , دام , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک