پایانی بسیار گرم برای گرم ترین دهه از زمان ثبت جهانی ركوردها

پایانی بسیار گرم برای گرم ترین دهه از زمان ثبت جهانی ركوردها خرید و فروش حیوان خانگی: سازمان های هواشناسی جهان توافق نظر دارند که 2020 سالی بسیار گرم بوده است با این وجود در مورد اینکه رتبه آن از نظر رکورد دما چیست، اختلاف نظر دارند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، از دید ناسا ۲۰۲۰ شانه به شانه ۲۰۱۶ گرمترین سال از زمان ثبت رکوردها بود.
سایر نهادهای بین المللی همچون سازمان هواشناسی بریتانیا معتقدند که ۲۰۲۰ در رتبه دوم جای می گیرد.
اما کلیه سازمان هایی که دمای زمین را ارزیابی کرده اند اتفاق نظر دارند که ۱۲ ماه گذشته قسمتی از گرم ترین دهه از زمان ثبت رکوردها در قرن ۱۹ بوده است.
سازمان خدمات تغییر اقلیم کوپرنیک اتحادیه اروپا هفته پیش در گزارشی اظهار داشت که ۲۰۲۰ در کنار ۲۰۱۶ گرمترین سال بوده است.
گزارش هایی که روز پنجشنبه از طرف پنج سازمان مهم در اطراف جهان منتشر گردید نشانگر اختلاف نظرهایی از نظر رتبه سال ۲۰۲۰ است اما همگی اتفاق نظر دارند که ۲۰۲۰ یکی از سه سال گرم در تاریخ عصر صنعتی بوده است.
ناسا می گوید که ۲۰۲۰ و ۲۰۱۶ در رتبه اول قرار می گیرند، درحالی که اداره ملی علوم اقیانوسی و جوی آمریکا (نوآآ) و اداره هواشناسی بریتانیا آنرا دوم می دانند.
سازمان هواشناسی ژاپن (جی ام اِی) نیز می گوید ۲۰۲۰ سومین سال گرم از زمان ثبت رکوردها بود.
اما بگفته سازمان جهانی هواشناسی (WMO) که این گزارش ها را جمع بندی کرده، اختلاف میان مجموعه داده های این سازمان ها همگی کمتر از حاشیه خطا است.
جمع بندی این داده ها نشان میدهد که میانگین دما حالا ۱.۲ درجه سانتیگراد بالاتر از متوسط ۱۸۵۰ تا ۱۹۰۰ است؛ دوره ای که گاه "ماقبل صنعتی" شناخته می شود.
پژوهشگران می گویند ادامه تصاعد دی اکسید کربن در اثر کارهای انسانی عنصر کلیدی در افزایش دماست.
به گزارش بی بی سی، هرچند میزان تصاعد گازهای گلخانه ای در جهان سال پیش به سبب مقررات کاهش تردد در رابطه با همه گیری کرونا حدود ۷ درصد کمتر شد اما این مقدار برای کاهش دما کافی نبود.
منبع:

1399/10/27
12:52:23
0.0 / 5
624
تگهای خبر: اقلیم , ثبت , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک