زمین های كشاورزی بایر از اصلی ترین منابع برداشت ماسه

زمین های كشاورزی بایر از اصلی ترین منابع برداشت ماسه مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور زمین های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی ترین منابع برداشت ماسه ذکر کرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا وحید جعفریان در بازدید از مناطق نهالکاری شده جنوب کرمان، اقدامات منابع طبیعی استان را در این بخش بسیار چشم گیر و قابل توجه خواند.

جعفریان با اشاره به اینکه عرصه های بیابانی جنوب کرمان یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار است، اظهار داشت: بیشتر از ۳۹۰ هزار هکتار از این عرصه ها را کانون های بحرانی فرسایش بادی تشکیل می دهد که این کانون ها تقریباً در شهرستان های تحت پوشش این اداره کل بخصوص مناطق بیابانی جازموریان ( قلعه گنج و رودبار جنوب ) پراکنده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها به آبیاری و مراقبت از عرصه های احیاء شده با استفاده از روش نهال کاری بیابان اشاره و اظهارکرد: دفتر امور بیابان با پشتیبانی از پروژه های اجرا شده خصوصا ایجاد بادشکن زنده اطراف مزارع با مشارکت مردم و اجرای پروژه مدیریت روان آبها بر اقتصادی کردن طرح های اجرایی برای جوامع محلی تاکید نمود.

جعفریان عرصه های بدون پوشش گیاهی، بستر خشک رودها، زمین های کشاورزی بایر و رها شده را از اصلی ترین منابع برداشت ماسه عنوان نمود و بر اهمیت طرح محوری بادشکن اطراف مزارع در جهت کنترل و کاهش فرسایش بادی از سطح مزارع تصریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مدیر کل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها را در بازدید از مناطق نهال کاری شده جنوب کرمان، دکتر احمدی - مدیرکل منابع طبیعی جیرفت، کهنوج - همراهی می کرد.

منبع:

1399/10/29
23:23:11
0.0 / 5
750
تگهای خبر: آب , پوشش گیاهی , جنگل , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک