مدیركل حفاظت محیط زیست استان خبر داد

ثبت بیشتر از ۳۰۰روز هوای پاك در استان كهگیلویه و بویراحمد

ثبت بیشتر از ۳۰۰روز هوای پاك در استان كهگیلویه و بویراحمد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا کنون ۳۰۶ روز پاک در استان به ثبت رسیده است.


سید اسدالله هاشمی در سومین روز از هفته هوای پاک اضافه کرد: خوشبختانه از ۳۰۶ روز سالجاری تا کنون، روز آلوده ای در استان ثبت نشده و شاخض ها همگی، ثبت روزهای پاک را به ما نشان داده است.
وی اظهارکرد: طی ۱۰ماهه ای که از سالجاری می گذرد، خوشبختانه ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در استان تابحال روز آلوده ای را به ثبت نرسانده اند که نیازمند اخطار و اعلام عمومی باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در استان تنها دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا وجود دارد که یکی در گچساران و دیگری در شهر یاسوج است.
هاشمی با اشاره به اینکه حداقل ۴ ایستگاه دیگر سنجش آلودگی هوا برای استان نیاز است، خاطرنشان کرد: شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی و شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بدلیل همجواری با استان خوزستان و عبور ریز گردها از این استان نیازمند ایستگاه سنجش آلودگی هوا ست.
وی افزود: طی سالجاری ۲۲ واحد آلاینده در استان شناسایی شد که برای رفع آلودگی این واحدها اخطاریه به صاحبان آنها داده شد. از این تعداد ۵ مورد به دادگاه ارائه شد و ۱۷ مورد آن رفع آلودگی کردند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا به نقل زا روابط عمومی محیطز یست استان، مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: مطابق قانون این واحدها باید یک درصداز فروش خویش را به عنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنند.
منبع:

1399/11/01
18:06:40
0.0 / 5
707
تگهای خبر: آلودگی , ثبت , حفاظت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک