بزرگترین شركتهای دارویی جهان برای بیماری همه گیر بعدی آماده نیستند

بزرگترین شركتهای دارویی جهان برای بیماری همه گیر بعدی آماده نیستند خرید و فروش حیوان خانگی: یک گزارش مستقل هشدار داده است که بزرگترین شرکتهای دارویی جهان با وجود واکنش فزاینده به شیوع کووید 19، آمادگی کمی برای بیماری همه گیر بعدی دارند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بنیاد دسترسی به دارو که یک سازمان غیرانتفاعی در هلند است در گزارشی مستقل، شیوع ویروسی موسوم به Nipah در چین با میزان مرگ و میر تا ۷۵ درصد را بعنوان خطری بالقوه برای همه گیری بعدی برجسته و اعلام نموده است که شرکتهای داروسازی بزرگ که هم اکنون بر بیماری کووید-۱۹ تمرکز دارند برای مقابله با آن آماده نیستند.
روزنامه گاردین به نقل از مدیر اجرائی بنیاد دسترسی به دارو نوشت: این ویروس بیماری عفونی نوظهور دیگری است که میتواند نگران کننده باشد و همه گیری بعدی میتواند عفونت مقاوم به دارو باشد.
این ویروس کمیاب است و بوسیله خفاش میوه خوار گسترش پیدا می کند که می تواند سبب بروز علایم مشابه با آنفلوآنزا شده و به مغز لطمه بزند. همین طور طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت این ویروس می تواند با التهاب مغز همراه باشد.
در سال ۲۰۱۸ شیوع این ویروس در ایالت کرالا در هند جان ۱۷ تن را گرفت. در آن زمان کشورهایی همچون عربستان و امارات متحده به سبب شیوع این ویروس واردات میوه و سبزیجات منجمد و فراوری شده را از این ایالت ممنوع اعلام نمودند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از گاردین، در گزارش دستیابی به شاخص پزشکی در سال ۲۰۲۱، اقدامات ۲۰ شرکت داروسازی برجسته جهان در امتداد دسترسی بیشتر به داروها، واکسن ها و روشهای تشخیص بیماری بررسی شده است. این تحقیق نشان داد که تحقیقات در زمینه بیماری کووید-۱۹ در سال قبل افزایش یافته است اما دیگر همه گیری های خطرساز مورد توجه قرار نگرفته است.
طبق گزارش دوسالانه بنیاد، این یکی از ۱۰ بیماری عفونی از ۱۶ بیماری است که توسط سازمان بهداشت جهانی بعنوان بزرگترین خطر برای بهداشت عمومی عنوان شده اما در خط تولید شرکت های دارویی جهان، هیچ پروژه ای برای آنها در نظر گرفته نشده است.
منبع:

1399/11/12
20:50:28
0.0 / 5
683
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک