تاثیرات مخرب زیست محیطی دپوی گوگرد در فضای باز

تاثیرات مخرب زیست محیطی دپوی گوگرد در فضای باز به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی انبارهای روباز و غیراستاندارد دپوی گوگرد فضای وسیعی از منطقه عسلویه را به رنگ زرد گوگردی درآورده و سبب آلودگی هوا و زمین شده این درحالیست که آلاینده شاخص آلودگی هوا هم در عسلویه دی اکسید گوگرد است. یک پژوهشگر محیط زیست اظهار داشت:  در هیچ جای دنیا گوگرد در فضای باز و بدون هیچ گونه سرپوشی دپو نمی گردد.محمد درویش در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان اینکه در هیچ جای دنیا شاهد دپوی گوگرد گرانول بدون هیچ سرپوشی نیستیم، اظهار نمود: زمانی که وارد منطقه عسلویه می شوید تمام سطح منطقه پر از ذرات زرد رنگ گوگرد است که روی سطح خاک ریخته و همه جا پخش شده است.

وی افزود: این ذرات گوگرد به سادگی وارد منابع آب سطحی و خلیج فارس می شود همینطور پرنده ها هم به اشتباه این ذرات را مورد تغذیه قرار می دهند و این امر می تواند آثار زیانبار بسیاری را به همراه داشته باشد و در نهایت وارد زنجیره غذایی انسان شود و او را هم متاثر کند.

این فعال محیط زیست ضمن اشاره به اینکه ذرات گوگرد می تواند سیستم تنفسی را تحت تأثیر قرار دهد، خاطرنشان کرد: این ذرات هم بر منابع آب و خاک و هم بر حیات وحش منطقه و در نهایت تمام اجزای اکوسیستم همچون انسان ها آثار مخربی بر جای می گذارد.

درویش همینطور تصریح کرد: روی این انبار روباز گوگرد حتی یک چادر کشیده نشده است ازاین رو در مواقعی که باد می وزد این ذرات گوگرد به سادگی همانند طوفان ماسه در منطقه پخش می شود و حتی در حاشیه جاده ها هم قابل مشاهده هستند.

وی ضمن اشاره به اینکه پخش شدن ذرات گوگرد در هوا، خاک و آب خطرات بسیار جدی به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: تمام نهادهای بازرسی که باید وضعیت این انبار روباز گوگرد را پیگیری می کردند و تمام کسانی که مسئولیت امنیت و سلامت مردم را در این کشور برعهده دارند همچون واحد سلامت، ایمنی و محیط زیست «HSE» وزارت نفت که تمهیدی برای مهار این پدیده خطرناک درنظر نگرفته اند، سازمان حفاظت محیط زیست که از اهرم های نظارتی خود استفاده نکرده است، استانداری و وزارت بهداشت که در مقابل این مسئله سکوت کردند، مقصر هستند.

درویش در انتها ضمن بیان اینکه د‍‍پوی گوگرد در فضای باز و پخش شدن ذرات گوگرد در منطقه عسلویه خطرات زیانبار بسیاری هم برای محیط زیست و هم سلامت مردم در‍‍پی دارد، تصریح کرد: تابحال ذرات گوگرد بر سیستم تنفسی و زندگی مردم این منطقه اثرات ماندگاری برجای گذاشته است. با این وجود هرقدر نسبت به بهبود کیفیت زیستی مناطق عسلویه، پارس جنوبی، کنگان و... دیر اقدام گردد تبعات و هزینه های جبران آن سنگین تر خواهد شد.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمّد خدری- دادستان عسلویه- برای متولیان انبار روباز گوگرد این منطقه که مجتمع گاز پارس جنوبی عسلویه است، فرصت دو ماهه ای جهت ساخت انبار سرپوشیده تعیین کرده است و بنا شده بعد از این فرصت افرادی که کوتاهی کرده اند تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.

منبع:

1399/11/25
14:30:05
0.0 / 5
485
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک