ورود دو سامانه بارشی به كشور

ورود دو سامانه بارشی به كشور مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی به کشور، بارش برف و باران و کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۶ اسفند) دو سامانه بارشی کشور را تحت تأثیر قرار می دهد، اظهار نمود: سامانه شمالی در استان های ساحلی خزر، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی سبب بارش برف و باران و وزش باد شدید و سامانه جنوبی در استان های خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، غرب هرمزگان و ارتفاعات کرمان سبب بارش باران، وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش امروز در استان گیلان خواهد بود، اظهار داشت: طی فردا (۷ اسفند) بارش در نوار شمالی کاسته می شود و در سایر مناطق واقع در نیمه جنوبی به جز جنوب سیستان و بلوچستان بارش ها ادامه دارد.

ضیاییان افزود: شدت بارش طی روز پنجشنبه (۷ اسفند) در استان های فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و جنوب اصفهان خواهد بود همینطور طی روز جمعه (۸ اسفند) در نیمه جنوبی کرمان، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان و شمال و شرق هرمزگان بارش باران، رعد و برق، در نقاط سردسیر بارش برف و در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار داشت: طی روز شنبه (۹ اسفند) در بعضی نقاط استان های فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد بارش برف و باران پیشبینی می شود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۶ و ۷ اسفند) دمای هوا در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاسته می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه به علت کاهش قابل ملاحظه دما، انتظار می رود که بارش ها طی امروز در مناطق جلگه ای دریای خزر به شکل برف باشد، اظهارکرد: امروز به علت وزش باد شدید احتمال وقوع کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه های شمالی البرز وجود دارد.

ضیاییان در ادامه ضمن اشاره به کاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق کشورگفت: دمای هوا طی امروز و فردا (۶ و ۷ اسفند) در شمال شرق بین ۱۲ تا ۱۸ درجه سانتیگراد و از روز پنجشنبه تا جمعه (۷ و ۸ اسفند) در دامنه های جنوبی البرز، شمال غرب، شرق و جنوب شرق کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

به گفته وی از امروز تا جمعه (۶ تا ۸ اسفند) خلیج فارس و طی امروز و فردا (۶ و ۷ اسفند) دریای عمان و دریای خزر مواج پیشبینی می شود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه اظهار نمود: طی امروز و فردا (۶ و ۷ اسفند) در جنوب شرق، شرق، بخش هایی از شمال شرق، مرکز و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و طی روز جمعه (۸ اسفند) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید خواهیم داشت که در بعضی مناطق منجر به خیزش گرد و خاک می شود.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۷ اسفند) ابری همراه با کاهش دما، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۸ اسفند) هم ابری همراه با مه صبحگاهی، گاهی بارش پراکنده و به تدریج کاهش ابر و کاهش دما با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/12/06
21:46:49
0.0 / 5
329
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک