هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی و فراساحلی كشور

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی و فراساحلی كشور خرید و فروش حیوان خانگی: سازمان هواشناسی نسبت فعالیت سامانه جوی، افزایش تلاطم و ارتفاع امواج در خلیج فارس، دریای عمان و دریای خزر از فردا تا دوشنبه (۱۵ تا ۱۸ اسفند) آگاهی داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشداری نارنجی رنگ آورده است: وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج بین ۲ تا ۳ متر و در نقاط فراساحلی تا ۳.۵ متر فردا (۱۵ اسفند) در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان پیشبینی می شود.

همچنین تداوم این شرایط روز شنبه (۱۶ اسفند) در تنگه هرمز، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود.

در ادامه این اخطار آمده است که روز یکشنبه (۱۷ اسفند) وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج در نیمه شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل هرمزگان و بوشهر پیشبینی می شود. در چنین شرایطی صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سنگین، غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیتهای دریایی در ساحل و فعالیتهای فراساحل دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی در این اخطار نسبت به ممنوعیت تفریحات آبی و شنا، ممانعت از تردد با شناورهای سبک، نیمه سنگین و تفریحی و فعالیت شیلاتی و محدودیت در فعالیت فعالان در پشتیبانی صنایع دریایی بخصوص فراساحل سفارش کرده است.

سازمان هواشناسی همینطور با صدور هشداری زرد رنگ به توصیف دو سامانه جوی پرداخته و نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج بین ۱ تا ۱.۵ متر و در نقاط فراساحلی تا ۲ متر طی سه روز آینده اخطار داده است.

در ادامه اخطار آمده است که این شرایط جوی فردا (۱۵ اسفند) در غرب خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان و روز شنبه (۱۶ اسفند) در دریای عمان و غرب خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل سیستان و بلوچستان، خوزستان و هرمزگان پیشبینی می شود.

همچنین تداوم این شرایط تا یکشنبه (۱۷ اسفند) در دریای عمان و نیمه غربی خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بهشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان دور از انتظار نخواهد بود.

در ادامه این اخطار آمده است که وزش باد شدید و افزایش ارتفاع امواج فردا (۱۵ اسفند) در شرق دریای خزر، ناحیه ساحلی و دور از ساحل گلستان و یکشنبه (۱۷ اسفند) در مناطق غربی و مرکزی دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان و مازندران هم پیشبینی می شود. همینطور نسبت به فعالیت این سامانه در دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان طی دوشنبه (۱۸ اسفند) اخطار داده است.

درچنین شرایطی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک، صدمه دیدن شناورهای سبک و نیمه سبک، پاره شدن تورهای صیادی، اختلال در فعالیتهای دریایی در ساحل و فعالیتهای فراساحل وجود دارد. از این رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا و تفریحات آبی، احتیاط در تردد شناورهای تفریحی، سبک و نیمه سبک و فعالیتهای شیلاتی سفارش شده است.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. همینطور اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/12/15
12:50:15
0.0 / 5
623
تگهای خبر: آب , دام , دریا , صیاد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک