بهره برداری از پروژه ۱۰۰۰ هكتاری كمربند سبز تهران با حضور جهانگیری

بهره برداری از پروژه ۱۰۰۰ هكتاری كمربند سبز تهران با حضور جهانگیری به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی پروژه ۱۰۰۰ هکتار جنگل کاری در چارچوب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران بامداد امروز (یکشنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، توسعه جنگل کاری های پیرامون شهر تهران در چارچوب طرح کمربند سبز به منظور پیشگیری از توسعه بی رویه ساخت وسازهای حومه شهر، ایجاد مناطر زیبا، تلطیف هوا و بهبود شرایط محیط زیست شهری از اهداف این پروژه است.
سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران طی سالجاری اقدام به ایجاد هزار هکتار جنگل کاری در اراضی خجیر جنوبی، اراضی تلو، اراضی خاوری، رود دره ورداورد و کن و حاشیه بزرگراه خلیج فارس اقدام نموده است.
گونه های گیاهی غالب کاشته شده در پروژه های جنگل کاری از انواع بومی مقاوم و سازگار با شرایط آب و هوایی همچون زبان گنجشک، ارغوان، اقاقیا، زالزالک، داغداغان، بادام، کاج تهران، بادامک، بلوط سر و نقره ای و ارس انتخاب شده است.
جهت آبیاری نهال های کاشته شده از شبکه آبیاری تحت فشار و نصب مخازن ذخیره آب استفاده می شود که این روش استفاده بهینه از منابع آبی و همینطور کاهش هزینه آبیاری از راه حذف تانکر آبیاری را به دنبال داشته است.
این پروژه بخشی از پروژه هزار هکتاری توسعه جنگل کاری های پیرامون شهر تهران در سال ۱۳۹۹ می باشد که به مناسبت هفته منابع طبیعی در روز درختکاری افتتاح می شود. مساحت این پروژه ۳۰۰ هکتار است که واقع در بزرگراه شهید بابایی اراضی واقع در غرب بوستان جنگلی تلو است.
با توسعه هزار هکتار جنگل کاری در دامنه جنوبی البرز و پیرامون شهر تهران که امسال به انجام رسید مساحت کمربند سبز به بیشتر از ۴۵ هزار هکتار بالغ گردید.1399/12/17
13:45:51
0.0 / 5
517
تگهای خبر: آب , جنگل , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک