مصدومیت 17 هزار و 389 نفر حوادث ترافیكی در تعطیلات نوروز

مصدومیت 17 هزار و 389 نفر حوادث ترافیكی در تعطیلات نوروز خرید و فروش حیوان خانگی: مطابق با آمار سازمان اورژانس کشور، از 25 اسفند تا سوم فروردین 17 هزار و 389 نفر از هموطنان در سوانح ترافیکی مصدوم شده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طرح «سلامت نوروزی» برای تمام مراکز درمانی همچون دولتی و خصوصی، همین طور رسیدگی به تمام اقدامات بهداشتی، بررسی مراکز اقامتی، رفاهی و مراکز تهیه و توزیع غذا به صورت ویژه توسط کارشناسان بهداشتی، بازرسی و ارائه سفارش های لازم برای ارتقاء سطح بهداشتی باتوجه به شرایط ویژه ای که درباب کرونا مطرح است اجرا می شود که هدف از آن فراهم کردن امکان دسترسی مردم برای خدمات اورژانسی در تمام نقاط ایران است.
سازمان اورژانس کشور در این راستا و تا سوم فروردین ۱۰۲ هزار و ۷۸۴ ماموریت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی انجام داده است که ۱۶ هزار و ۴۸۹ مورد آن ترافیکی و ۸۶ هزار و ۲۹۵ مورد آن غیر ترافیکی بوده است و تعداد کل مراجعات به ایستگاه سلامت ۳۳۳۵ مورد بوده است.
از میان ماموریت های ترافیکی ۳۸۷۵ مورد در محل و ۱۳ هزار و ۵۱۴ مورد به صورت انتقال به مراکز درمانی درمان شده اند.
همین طور از میان ماموریت های غیر ترافیکی نیز ۳۴ هزار و ۸۱۲ مورد به صورت درمان در محل و ۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد با انتقال به مراکز درمانی درمان شده اند.


مطابق با آمار منتشره از طرف سازمان اورژانس کشور، از ۲۵ اسفند ۹۹ تا سوم فروردین ۱۶ هزار و ۴۸۹ ماموریت حوادث ترافیکی انجام شده است که ۶۴ درصد آن مربوط به معابر شهری، ۳۱ درصد به معابر برون شهری، چهار درصد به معابر روستایی و یک درصد به سایر معابر معطوف می شود.
در این بین تهران با ۲۳۲۲ ماموریت در صدر آمار ماموریت ها و اصفهان با ۱۴۶۹ ماموریت و خراسان رضوی با ۱۳۸۰ ماموریت در رتبه های بعدی قرار دارند.
همین طور تعداد کل مصدومان حوادث ترافیکی از شروع این طرح و تا سوم فروردین ۱۷ هزار و ۳۸۹ نفر بوده است که ۱۲ هزار و ۳۸۵ نفذ از مصدومان آقا و چهار هزار و ۷۳۹ نفر از آنها خانم بودند.
درمان ۳۸۷۵ مصدوم در محل و ۱۳ هزار و ۵۱۴ مصدوم به صورت اعزام به محل درمان شدند که ۱۳ هزار و ۴۶۹ مور از اعزام ها زمینی و ۴۵ مورد هوایی بوده است.
بیشترین مصدومان اعزامی نیز به ترتیب به استان های خراسان رضوی با ۱۵۲۹ مصدوم، اصفهان با ۱۲۵۸و فارس با ۱۲۲۱ مصدوم اختصاص دارد.


اما تعداد ماموریت های حوادث غیر ترافیکی در طرح سلامت نوروزی ۸۶ هزار و ۲۹۵ مورد بوده است که بیشترین علت این ماموریت ها به حوادث قلبی تنفسی با ۱۷ درصد ماموریت بازمی گردد.
تعداد کل مصدومین این ماموریت نیز ۶۸ هزار و ۴۵۵ مورد بوده است که ۳۸ هزار و ۷۰۳ مورد آن آقا و ۲۸ هزار و ۶۵۱ مورد خانم بوده اند.
۳۴ هزار و ۸۱۲ مورد از این مصدومین در محل و ۳۳ هزار و ۶۴۳ مورد به صورت اعزام به محل درمان شده اند.تعداد کل مراجعین به خدمات اورژانس بیمارستانی از ۲۵ اسفند تا سوم فروردین نیز یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۱ مورد بوده است که ۸۶۱ هزار و ۹۹۲ مورد به مراجعان سرپایی، ۲۴۳ هزار و ۸۱۹ مورد بیماران بستری و ۱۷ هزار و ۱۷۴ مورد بیماران بستری در مراقب های ویژه معطوف شد.
دراین بین ۲۶ هزار و ۹۰ مورد عمل جراحی اورژانسی، ۶۳ هزار و ۴۶۱ مورد عمل جراحی الکتیو، ۱۱۴ هزار و ۱۹۲ مورد تنفسی، ۷۲ هزار و ۵۱۳ مورد ترومایی، ۳۸ هزار و ۴۵۵ مورد قلبی، ۳۹ هزار و ۱۴۴ مورد گوارشی و ۳۷۴۲ مورد به سکته مغزی معطوف می شود.


منبع:

1400/01/05
01:04:54
5.0 / 5
494
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک