ساعت زمین توجه به جهان طبیعی

ساعت زمین توجه به جهان طبیعی خرید و فروش حیوان خانگی: خراسان رضوی ساعت زمین، بزرگترین جنبش مردمی جهان در ارتباط با محیط زیست است و این مساله در سراسر جهان میلیون ها نفر را درگیر کرده است تا برای تاثیر مثبت در محیط زیست اقدامی انجام دهند. این کار با روش نمادین خاموش کردن چراغ ها انجام می شود، اما ساعت زمین موضوعی فراتر از این و فرصتی برای شروع تغییر بهتر در کره زمین و محافظت و بازیابی طبیعت و ایجاد تغییرات پایدار می باشد.


از سال ۲۰۰۷ این روز در سراسر جهان در آخرین شنبه ماه مارس با میلیون ها شرکت کننده برگزار می گردد و هدف از آن، توجه به بحران تغییرات آب وهوایی است که در حال تجربه آن هستیم. ۲۷ مارس ۲۰۲۱ (هفتم فروردین) بعنوان روز ساعت زمین در نظرگرفته شده، به مدت یک ساعت چراغ ها در زمین خاموش می شود و به تغییرات اقلیمی توجه خواهد شد و اینک با گذشت بیش از یک دهه، بحران آب وهوایی همچنان تهدیدی برای تنوع زیستی و طبیعت است.
محققان بتازگی تلاش نموده اند تا در روز ساعت زمین موضوع از دست دادن طبیعت را مهم جلوه دهند. مارکو لامبرتینی، مدیر صندوق جهانی طبیعت (WWF)، عنوان کرد: «محافظت از طبیعت مسئولیت اخلاقی ماست، اما از دست دادن آن، لطمه پذیری ما در مقابل بیماریهای همه گیر را بیشتر می کند و تغییرات آب وهوایی را تسریع و امنیت غذایی ما را تهدید می کند.»
محققان اظهار کردند: اگر امروز اقدامی نکنیم، در آینده نه چندان دور با اثرات شدیدتر بحران آب وهوایی مواجه خواهیم شد. پس بیایید با خاموشی در ساعت زمین، ساعتی به صدای این سیاره گوش فرا دهیم و ندای تغییر را بشنویم. در بعضی از کشورها مانند امارات، ساعت زمین فقط یک ساعت نیست بلکه تعهد به یک سبک زندگی پایدار و سبز است و کوچکترین اقدامات مانند خاموش کردن چراغ ها می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.
WWF عنوان کرد: افزایش تجارت جهانی، مصرف و رشد جمعیت انسانی و همین طور ادامه شهرنشینی در این مساله نقش مهمی دارد. ما طبیعت را سریع تر از آنکه بتواند خودرا بازیابی کند از دست می دهیم و بدون اقدام فوری، لطمه های قابل توجه مانند غذا و آب ناکافی برای جمعیت در حال رشد در جهان، لطمه به اقتصاد و انقراض گسترده یک میلیون گونه به مردم و کره زمین اجتناب ناپذیر است.


حوادث شدید آب وهوایی، آتش سوزهای ویرانگر و شیوع بیماری کووید- ۱۹ نشان میدهد که حفاظت از طبیعت برای آینده بسیار مهمست.
برگزاری این رویداد امسال مانند سال قبل به سبب همه گیری بیماری کووید- ۱۹ مجازی خواهد بود و افراد حمایت خود از این روز را در شبکه های اجتماعی نشان خواهند داد.
کارشناسان براین باورند که می توانید از هر مکانی بر این رویداد موثر باشید و باتوجه به خانه نشینی کرونائی هنوز راه هایی به صورت مجازی و آنلاین وجود دارد که می توانیم این مراسم را از هرکجای دنیا درباره طبیعت و توجه جهانی به این موضوعات برگزار نماییم و درباره سیاره خود گفت و گو داشته باشیم.
در آینده، سیستم های طبیعی برای همه افراد حیاتیست و با این وجود، طی ۵۰ سال قبل در تاریخ بشر میزان از دست دادن جهانی طبیعت، بی سابقه بوده است. طبیعت نه فقط غذا، آب، هوای پاک و سایر خدمات با ارزش بیش از ۱۲۵ تریلیون دلار در سال را به ما ارائه می دهد، بلکه یکی از با اهمیت ترین موارد در مقابل تغییرات آب وهوایی است و یکی از سریع ترین، قدرتمندترین و مقرون به صرفه ترین راهکارهای بحران آب و هوایی، حفاظت از طبیعت خواهد بود.
برگزاری مراسم ساعت زمین با هدف افزایش آگاهی و ایجاد گفت وگوهای جهانی در مورد حفاظت از طبیعت نه فقط برای مقابله با بحران آب وهوا، بلکه برای اطمینان از سلامتی، خوشبختی، رفاه و حتی بقاء است. هدف از برگزاری سالانه ساعت زمین امسال تشدید اقدامات جهانی درباره بهبود سریع طبیعت در حال انحطاط است.
منابع

dailysabah.com

ecowatch.com

globenewswire.com

pna.gov.ph

earthhour.org scout.org

wwf.ca
منبع:

1400/01/08
00:03:05
5.0 / 5
598
تگهای خبر: آب , آتش , اقلیم , انقراض
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک