ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور و کاهش شش تا 15 درجه ای دمای هوا در بعضی مناطق طی هفته جاری اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بر مبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی امروز (۸ فروردین) در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش باران همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود. شدت بارش هم در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه فردا (۹ فروردین) در بعضی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می دهد، خاطرنشان کرد: طی این مدت در سایر مناطق کشور آسمانی صاف و جوی آرام حاکم خواهد بود.

ضیاییان افزود: طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) برای بعضی از مناطق شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و دامنه های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیشبینی می شود و در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام است.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی روز چهارشنبه (۱۱ فروردین) با ورود سامانه بارشی از مرزهای غربی کشور در بعضی از مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و دامنه های زاگرس مرکزی بارش رخ می دهد، اظهار داشت: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۱۲ و ۱۳ فروردین) در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، دامنه های زاگرس مرکزی و ارتفاعات جنوب غرب کشور بارش باران پیشبینی می شود.

به گفته وی، طی امروز (۸ فروردین) در بعضی از مناطق شمال شرق، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز، شرق و جنوب شرق وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی از مناطق سبب وقوع گرد و خاک می شود.

ضیاییان در ادامه ضمن اشاره به اینکه امروز در شمال غرب، سواحل دریای خزر و دامنه های جنوبی البرز دمای هوا بین شش تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاسته می شود، اظهار نمود: طی دو روز آینده در شمال شرق کشور و در بخش هایی از شرق و جنوب شرق کاهش محسوس دما - بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد - رخ می دهد.

وی اضافه کرد: امروز (۸ فروردین) دریای خزر و از امروز تا ظهر سه شنبه (۱۰ فروردین) خلیج فارس مواج و طوفانی است.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده خاطرنشان کرد: آسمان تهران فردا (۹ فروردین) صاف، در بعضی ساعات غبار محلی و با حداقل دمای هفت و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتی گراد و طی روز سه شنبه (۱۰ فروردین) هم صاف گاهی همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر وزش باد و در اواخر وقت افزایش ابر با حداقل دمای هشت و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1400/01/10
10:51:25
5.0 / 5
552
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک