افتتاح پایگاه طبیعت گردی محمدعلی اینانلو

افتتاح پایگاه طبیعت گردی محمدعلی اینانلو به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی پایگاه بین المللی طبیعت گردی زنده یاد «محمدعلی اینانلو» در آران و بیدگل راه اندازی شد.


آرش اینانلو در گفت وگو با ایسنا با بیان این خبر اظهار نمود: با عنایت به صبغه تاریخی، فرهنگی و هنری مردم آران و بیدگل و همت مردمان این دیار تصمیم بر این شد كه پایگاه بین المللی استاد مرحوم «محمدعلی اینانلو» به مركزیت شهرستان آران و بیدگل افتتاح شود.
او درباره چگونگی شكل گیری و اهداف این پایگاه اظهار نمود: بدون شك حفظ آثار و ابنیه تاریخی و حفظ محیط زیست وظیفه ای بس بزرگ است، وظیفه ای فردی و ملی كه همه باید در جهت آن تا سرحد توان كار كنند.
وی همینطور بیان كرد: حفظ آثار و دستاوردهای گذشتگان و حفظ طبیعت و اقلیم خدادادی وظیفه عقلی و شرعی همه ماست و بر همین اصل بعد از فوت استاد اینانلو وظیفه خود دانستم راه و مسیر ایشان را كه شناسایی طبیعت بكر ایران و شناساندن اقلیم ها و محیط زیست كشور عزیزمان است با كمك دوستداران محیط زیست و طبیعت ادامه دهیم.
مسئول حفظ و نشر آثار محمدعلی اینانلو اظهار داشت: در این پایگاه مستندات جامعی از طبیعت ایران برای عرضه به دوستداران طبیعت و محیط زیست وجود دارد؛ آثاری همچون فیلم، عكس، دست نوشته و خاطرات خود استاد كه حاصل سال ها سختی و مشقت است.
او اظهار نمود: در حال بررسی و تدارك مكانی برای تولید پایگاه برای تولیدات بیشتر و ادامه كارهای مرحوم اینانلو در زمینه تهیه فیلم، عكس و مقالات علمی و پژوهشی در مورد محیط زیست و طبیعت هستیم تا ادامه كارهای مرحوم اینانلو باشد و همه از آن ها بهره مند شوند.
فرزند محمدعلی اینانلو به انتخاب مسئول پایگاه بین المللی طبیعت گردی مرحوم اینانلو اشاره نمود و اظهار داشت: با بررسی های انجام گرفته حسین انصاری فرد را فردی شایسته برای این جایگاه تشخیص دادیم و امیدوارم همكاری نهادهای ذی ربط در حوزه محیط زیست و طبیعت با ایشان انجام شود تا شاهد روزهای بهتری برای محیط زیست و طبیعت ایران باشیم.
او در انتها تصریح كرد: بدون شك مسائل ملی مثل محیط زیست و طبیعت چیز ساده ای نیست و به گروه و جناح خاصی وابسته نیست و جزو میراث جمعی و عمومی مردم است، و حفظ و حراست از آن وظیفه همگانی است. خواهش من این است كه در این مسیر همه دوستداران طبیعت همكاری لازم و شایسته ای با این پایگاه بین المللی كه چراغ راه آیندگان است، داشته باشند.


 

1396/10/15
17:00:15
5.0 / 5
5281
تگهای خبر: دام , محیط زیست , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک