سفارش ای به خانواده ها در تعطیلات طولانی مدت مدارس

سفارش ای به خانواده ها در تعطیلات طولانی مدت مدارس به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح روند اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)، سفارش هایی هم به خانواده ها در جهت اصلاح سبک زندگی و عادات غذایی فرزندانشان ارائه نمود.


محمد محسن بیگی در گفتگو با ایسنا، درباره روند اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان اظهار نمود: مرحله دوم یا سنجش ثانویه هنوز تکمیل نشده است، اطلاعات جمع آوری شده و در حال ورود به سامانه است.
وی ادامه داد: پارسال یک بار هم کارنامه کوچ صادر شد و در اختیار دانش آموزان و خانواده ها قرار گرفت تا آنها که لازم بود کار مداخله ای برایشان صورت گیرد در جریان قرار بگیرند. پرونده طرح کوچ بسته نمی گردد، بلکه مقرر است اشکالات آن برطرف و در سالهای آینده هم تداوم یابد.
مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه یک مزیت و کارکرد خوب طرح کوچ، حساسیت زایی در خانواده و مجموعه های مختلف بود، درباره میزان اثربخشی اجرای این طرح اظهار داشت: هنوز میزان تأثیر اجرای طرح کوچ بر کنترل وزن و چاقی در دست بررسی می باشد و نتایج قطعی از آن در دست نداریم.
محسن بیگی در ادامه با عنایت به تعطیلی کامل مدارس در خیلی از مناطق کشور که در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارند، سفارش هایی درباره سبک زندگی دانش آموزان داشت و اضافه کرد: میتوان گفت حدودا ۱۰۰ درصد مدارس آموزش مجازی را دنبال می کنند و مدرسه ای نداریم که به صورت حضوری در حال فعالیت باشد. به همین علت یک سری عوارض جسمی، روحی و روانی متوجه بچه هاست و قاعدتا باید بیشتر مراقبت نماییم.
وی افزود: تعطیلی طولانی مدت عوارض طولانی مدتی به جای می گذارد که در دراز مدت خودش را نشان داده است. خانواده ها باید یکسری اقدامات جایگزین انجام دهند بعنوان مثال برنامه هایی در حیطه سبک زندگی صحیح، عادات غذایی و فعالیتهای بدنی محدودی که میتوان به صورت مدیریت شده و بدون تراکم در یک مکان انجام داد را طراحی و اجرا کنند.1400/01/28
10:17:31
5.0 / 5
410
تگهای خبر: آموزش , بیماری , دام , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک