معاون سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد

اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در كشور

اجرای سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی در كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: سند خودارزیابی سمن های محیط زیستی گامی برای توانمندکردن و استاندارد سازی فعالیت آنان است. این برنامه با مشارکت سازمان حفاظت محیط زیست، ادارات کل و اعضای شبکه ملی سمن های محیط زیست و منابع طبیعی کشور در ۳۱ استان کشور در دست اجراست.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا ژیلا مهدی آقایی سند خود ارزیابی را یک راهنما برای موسسان و اعضای سمن ها ذکر و اظهارکرد: با این سند، سمن ها می توانند ساختار، ارتباطات، برنامه ها و فعالیتهای خویش را برای حفاظت از محیط زیست سرزمین استانداردسازی کنند. معرفی هر معیار خودارزیابی توسط اساتید با تجربه که با سازوکار فعالیت سمن ها آشنا هستند صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: سمن ها با مشارکت در این دوره توان افزایی ضمن آشنایی با معیارهای ارزیابی، می توانند چالش های خویش را شناسایی کنند و توانمندی های سمن خویش را ارتقا دهند.

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: این طرح با تسهیل گری و پشتیبانی معاونت آموزش و پژوهش ودفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و حضور فعال شبکه ملی سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور از اسفندماه سال ۹۹ شروع شده است.

وی توضیح داد: برای آنکه طرح توان افزایی سمن ها، سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کلیه استان های کشور را در بر بگیرد چهار دبیرخانه در ادارات کل محیط زیست استان های معین کرمان، بوشهر، قزوین و مشهد تشکیل شده است.

آقایی در ادامه اظهار داشت: در هر منطقه معین ۱۴ کارگاه مشتمل بر معرفی پروژه و کارگاه های توان افزایی برای خود ارزیابی برپا و در هر استان همین کارگاه ها با همراهی نمایندگانی از سمن های استانی برگزار می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سند خود ارزیابی، در فرایندی مشارکتی با تلاش سمن های محیط زیست و منابع طبیعی کشور و تسهیلگری دفتر مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، در زمان بیشتر از پنج سال تدوین و بارها پیش از تأیید به نظر سنجی گذاشته شده است. تیم اجرایی این پروژه که از یک سمن هستند، از هر استان تعدادی سمن همکار را با همکاری دبیران استانی شبکه ملی و ادارات کل محیط زیست برگزیده و به صورت مشارکتی به اجرا گذارده اند.

منبع:

1400/01/30
14:37:07
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آموزش , حفاظت , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک