بررسی تغییر پهنه خیابان دماوند در كمیسیون ماده۵

بررسی تغییر پهنه خیابان دماوند در كمیسیون ماده۵ طرح تغییر پهنه بخش هایی از خیابان دماوند که دارای بافت فرسوده و متروکه های باقیمانده از کارخانجات قدیمی است برای ترغیب مالکان به ساخت در کمیسیون ماده 5 مطرح و تصویب می شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کلام الله نظری، معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۳ درباره موضوع تغییر پهنه و جبران عقب ماندگی در رشد و توسعه این محور اظهار داشت: در قسمتی از محور دماوند باتوجه به وجود بافت فرسوده و متروکه و نقاط ناایمنی که از کارخانه های قدیمی در آن به وجود آمده لزوم تغییر پهنه از S به M وجود دارد. چونکه مالکان در پهنه S راغب به ساخت نیستند.
او اضافه کرد: شرکت مشاور از سال ۹۵ در حال بررسی این مساله است و طرح پیشنهادی این شرکت بعد از رفع ایرادها باردیگر به اداره کل طرح های شهری ارجاع شد تا از آنجا به کمیسیون ماده ۵ ارائه شود و در این کمیسیون تصویب و تصمیم مقتضی در ارتباط با محور دماوند ابلاغ شود.
نظری با اعلان اینکه محور دماوند بین چند منطقه مشترک است و مناطق ۸-۴-۷-۱۳ و ۱۲ درگیر این معضل در این محور هستند و املاک آن نیز پلاک هایی بزرگی است، افزود: حدود پنج ماه از ارائه گزارش نهایی شرکت مشاور به اداره کل طرح های شهری می گذرد و قرار شد که این طرح به زودی و امسال در کمیسیون ماده پنج مطرح و تصویب شود.

حل مشکل عقب نشینی پلاکهای قسمت شمالی محور پیروزی
نظری در ادامه درباره حل و فصل عقب نشینی ها در قسمتی از خیابان پیروزی نیز اظهار داشت: ۱۹ پلاک در قسمت شمالی محور پیروزی منطقه ۱۳ وجود دارد که عقب نشینی در آن انجام نشد و موجب ایجاد نقاط ناایمن و لطمه به منظر شهری شده است؛ این پلاکها شناسایی و مساحت طبق سند و مساحت باقیمانده آن در جلسه بررسی و درباره راهکارهایی که می تواند مالکان را برای درخواست پروانه ترغیب کند، بحث هایی عنوان شد.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه ۱۳ با اعلان اینکه در طول محور پیروزی بنرهای اطلاع رسانی دراین زمینه نصب می شود، اضافه کرد: قرار شد حقوق مکتسبه مالکان طبق طرح تفصیلی به آنها داده شود، همین طور از تسهیلات مصوبه کرونا برای تسریع و تسهیل در این روند استفاده می نماییم.

حل و فصل حریم امنیتی پلاکهای اطراف پادگان نیروی هوایی
وی با اشاره به حل مساله محدودیت حریم امنیتی ۱۵۰۰ پلاک اطراف پادگان نیروی هوایی نیز عنوان کرد: با پیگیری های شهرداری منطقه و همکاری نیروی هوایی این مساله حل و فصل و حریم امنیتی برطرف شده و مالکان می توانند مطابق با مصوبات طرح تفصیلی مبادرت به ستاندن پروانه کنند، تنها یک بخش جزئی در شمال شرقی باقی مانده که درحال رایزنی هستیم تا محدودیت حریم امنیتی آنها نیز برداشته شود.

رفع فریز املاک خیابان زاهد گیلانی
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، نظری در آخر به رفع فریز از املاک خیابان زاهد گیلانی نیز اشاره نمود و توضیح داد: سه سالی بود که شهروندان در این محور نمی توانستند جواز بگیرند، اما با پیگیری های انجام شده در بهمن ۱۳۹۸ مصوبه آن دریافت و ابلاغ گردید و ۳۰۰ پلاکی که در آن وجود داشت می توانند درخواست تخریب و نوسازی ارائه نمایند و پروانه آنها نیز طبق ضوابط طرح تفصیلی در بر و کف صادر می شود.
بنابر این گزارش، پهنه تجاری (S): پهنه تجاری قسمتهایی از شهر است که وجه غالب آن، کار و فعالیت بوده و سهم سکونت در آن بسیار محدود است.
پهنه مختلط (M): پهنه مختلط مناطقی از تهران را شامل می شود که در آنها، شهرداری اجازه ساخت وسازهای توام یعنی کاربری مسکونی و تجاری را با هم می دهد.1400/02/04
21:52:33
5.0 / 5
290
تگهای خبر: دام , دریا , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک