ارتباط كووید-19 با یك عارضه عصبی نادر

ارتباط كووید-19 با یك عارضه عصبی نادر خرید و فروش حیوان خانگی: متخصصان علوم پزشکی در بررسی انجام گرفته در 21 کشور به ارتباط کووید 19 با بروز یک عارضه عصبی نادر پی بردند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، متخصصان در حال بررسی تاثیرات کامل بیماری کووید-۱۹ بر سلامتی همچون یک عارضه نادر هستند که طبق مطالعات انجام گرفته این بیماری ویروسی می تواند با بروز یک عارضه عصبی ارتباط داشته باشد.
میلیت عرضی حاد (ATM) که التهاب نخاعی است و می تواند سبب درد، فلج شدن و مشکلات حسی شود در ۴۳ فرد بزرگسال مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۱ کشور جهان مشاهده شده است. این بیماری در گروهای سنی مختلف از ۲۱ تا ۷۳ سال و حتی کودکان سه تا ۱۴ سال نیز گزارش شده است.
در این بررسی آزمایشات انجام شده در گذشته و نیز گزارشات موردی، جمع آوری شده که طبق گفته تیم پشتیبان آن، داده ها جهت بررسی بیشتر کافی است. در هر سال، میزان احتمال بروز بیماری میلیت عرضی حاد فقط ۱.۳۴ تا ۴.۶ مورد در هر میلیون نفر تخمین زده می شود. این درحالیست که طی یک دوره ۱۰ ماهه، میزان بروز این عارضه نادر در بین بیماران کووید-۱۹ حدودا ۰.۵ مورد در هر میلیون نفر است که زنگ خطری برای پژوهشگران است.
محققان اظهار داشتند: بیماری میلیت عرضی حاد را یک عارضه عصبی متداول در بیماری کووید-۱۹ می دانیم. بیشتر موارد (۶۸ درصد) دوره نهفتگی ۱۰ روز تا شش هفته داشتند که ممکنست نشان دهنده عوارض عصبی بعد از عفونت باشد که با واکنش میزبان به ویروس انجام می شود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ساینس الرت، بگفته پژوهشگران در این ۴۳ مورد مشخص شد که ضایعات نخاعی منجر به کوادری پلژی و پاراپلژی (فلج چهار اندام) و سایر مشکلات همچون از دست دادن کنترل مثانه می شود. این تحقیق بعد از شناسایی یک مورد از این بیماری در پاناما انجام شد.
علاوه بر این سه مورد مبتلاشدن به میلیت عرضی حاد در آزمایش های واکسن آسترازنکا گزارش شده است.
این مطالعه در مجله بین المللی Frontiers in Immunology انتشار یافته است.
منبع:

1400/02/08
15:59:18
5.0 / 5
463
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دام , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک