تدوین تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی كشور

تدوین تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی كشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور برای اولین بار بر مبنای گفت و گو با محققان، صاحبنظران، پیشکسوتان و مدیران و افراد شاخص سالهای گذشته و حال حاضر حوزه مدیریت مناطق بیابانی در استان ها و ستاد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در حال انجام می باشد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا با ۲۵ نفر از صاحبنظران که بیشتر از نیم قرن در حوزه تحقیق، سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرای پروژه های مقابله با بیابان زایی فعالیت نموده اند در چارچوب پژوهش تاریخ شفاهی مصاحبه و گفتگو انجام می شود.

وحید جعفریان - مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها - در توضیح بیشتر این پروژه اظهار داشت: در طول بیشتر از نیم قرن فعالیتهای بیابان زدایی که در سخت ترین شرایط کاری و با دشواری و چالش های فراوان صورت گرفته است کمتر میتوان رد پایی از تجارب و درس آموخته های مکتوب فعالان این بخش بخصوص کسانی که در عرصه های کاری حضور داشته و با ایده ها و ابتکارات خود موجبات احیای عرصه های بیابانی و حفظ روستاها و شهرها و مناطق زیستی این عرصه ها را فراهم نموده اند، به دست آورد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها اضافه کرد: دانش علمی و تجربی این افراد به منزله گنجینه باارزشی است که می تواند بر غنای کاری در مدیریت مناطق بیابانی کشور بیفزاید و به فعالیتهای گسترده مقابله با بیابان زایی هویت و اعتبار ببخشد.

جعفریان خاطرنشان کرد: استفاده از دانش و تجربیات گذشتگان مسیر پیش رو را هموار و روشنتر ساخته است و از تکرار خطاها و آزمودن آزموده ها می کاهد. اندوخته های گذشتگان به همکاران جوان فعال در این بخش ها انگیزه می دهد و محملی برای تکریم و قدردانی از زحمات کسانی است که در این راه کوشیده اند.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها همینطور تصریح کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده پیشبینی می شود تا روز جهانی مقابله با بیابان زایی سالجاری در ۲۷ خرداد ماه کار میدانی تدوین دانش شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور به پایان برسد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، تدوین پروژه تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور کاری مشترک از جانب دفتر امور بیابان و دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل هاست.
1400/02/11
16:37:09
5.0 / 5
291
تگهای خبر: آب , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک