همكاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای كاهش قاچاق حیات وحش

همكاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای كاهش قاچاق حیات وحش فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کمیته ای مشترک و به پیشنهاد پلیس بین الملل اطلاع داد و اظهار داشت: این کمیته برای کاهش میزان قاچاق حیات وحش در ایران تشکیل می شود.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سرهنگ جمشید محبت خانی ضمن اشاره به میزان بالای قاچاق حیات وحش در ایران خاطرنشان کرد: رتبه ایران در جهان در حوزه قاچاق حیات وحش، رتبه خوبی نیست. بنابراین با سردار شیرزاد - رئیس پلیس بین الملل کشور- صحبت کردم و تصمیم داریم سال جاری در نخستین فرصت ممکن با درخواست و پیشنهاد پلیس بین الملل و به دبیری یگان حفاظت سازمان محیط زیست، کمیته ای در این حوزه تشکیل گردد.

وی ضمن اشاره به حضور همزمان پلیس بین الملل و سازمان محیط زیست در این کمیته اظهار داشت: سازمان هایی که دراین حوزه نقش دارند و می توانند موثر باشند هم در این کمیته عضو می شوند تا بتوانیم مبحث را دنبال نماییم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز امیدواری نسبت به اینکه رتبه کشور در حوزه قاچاق حیات وحش به رده های پایین تر تقلیل داده شود و در این بخش هم ایران در میان سایر ممالک جهان سرافراز باشد، اظهار نمود: قاچاق حیات وحش برای پلیس بین الملل هم دغدغه است و بطور قطع پلیس اینترپل دستگاههای درگیر را به ما اعلام می کنند و بزودی بعد از موافقت رئیس سازمان محیط زیست، اقدامات لازم را در کمیته مذکور و کوشش برای کاهش قاچاق حیات وحش انجام می دهیم.

محبت خانی با تکیه بر اینکه سردار شیرزاد یکی از افراد دغدغه مند محیط زیست است، اظهار داشت: پلیس بین الملل سریع اقدامات مربوطه را انجام می دهد و ما هم بعد از موافقت کلانتری کمیته را تشکیل می دهیم و آغاز به کار می نماییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی تصریح کرد: پیشنهاد اینترپل، دبیری یگان حفاظت در کمیته بود و با کمک رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تلاش می نماییم در کوتاه ترین زمان ممکن این کمیته تشکیل گردد.
1400/02/12
12:50:30
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک