شروع كوچ ییلاقی عشایر استان تهران

شروع كوچ ییلاقی عشایر استان تهران خرید و فروش حیوان خانگی: مدیر امور عشایر استان تهران از شروع کوچ عشایر استان تهران از مناطق گرمسیر قشلاقی به مناطق سردسیر ییلاقی آگاهی داد.


هاتف ممیزی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند شروع کوچ عشایر استان تهران اظهار داشت: کوچ بهاره عشایر استان تهران امسال نیز همچون سال قبل به طور محدود و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام می شود بدین سان ۱۸۰۰ خانوار عشایر استان از مناطق قشلاقی (گرمسیر) به سمت مناطق ییلاقی شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات کوچ خودرا شروع کردند.
وی اضافه کرد: تا نیمه خردادماه عشایر در مناطق میانبند (مسیرهای بین قشلاق و ییلاق) قرار دارند و بعد از آن به مدت ۱۰۰ روز در مناطق سردسیر مستقر خواهند شد. تامین امنیت در راه کوچ، تسهیل و هماهنگی لازم برای تردد عشایر و دام از معابر و جاده های برون شهری، ارائه خدمات بهداشتی به عشایر، واکسیناسیون و سایر خدمات دامپزشکی، آبرسانی، مرمت و بازگشایی مسیرهای عشایری از خدمات مهم دستگاه های مربوطه به عشایر است که هر ساله همزمان با کوچ آنها بصورت ویژه ارائه می شود.
وی افزود: توزیع سیلندر گاز، استفاده از انرژی های سازگار با محیط زیست و همین طور سامانه های مختلفی همچون فانوس، حمام خورشیدی و روشنایی معابر در استقرارگاه های عشایری در نظر گرفته شده و مسیرهای کوچ عشایر نیز مرمت و بازگشایی می شود.
به گفته ممیزی، عشایر استان تهران با ۷۰۰ هزار راس دام سبک از تولیدکنندگان عمده گوشت قرمز استان تهران محسوب می شوند که در سال قبل بیش از ۶۵ هزار تن محصولات زراعی، باغی، لبنی و پروتئینی تولید کردند.
مدیر امور عشایر استان تهران در باره آمار احتمالی کرونا ویروس در بین عشایر و روند مقابله با کرونا ویروس در بین این قشر اظهار داشت: تا حالا هیچگونه گزارشی در خصوص اینکه فردی از عشایر استان تهران به ویروس کرونا مبتلا شود نداشتیم اما با همکاری استانداری، فرمانداری ها و شبکه های بهداشتی بر سلامت جامعه عشایری نظارت ویژه صورت خواهد گرفت و تمامی پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/02/13
10:40:52
5.0 / 5
313
تگهای خبر: آب , انرژی , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک