تدوین نظام آموزشی جدید برای محیط بانان

تدوین نظام آموزشی جدید برای محیط بانان خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین نظام آموزشی جدید برای محیط بانان در قالب 20 پودمان آگاهی داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آرش یوسفی امروز در نشست خبری سازمان حفاظت محیط زیست که بصورت آنلاین برگزار شد، درباره آموزش محیط بانان توضیح داد: درحال حاضر تمامی محیط بانان شاغل در سازمان محیط زیست دوره استاندارد آموزشی ۱۵ روزه ای را گذرانده و مهارت های کاربردی و پایه را آموزش دیده اند.

وی افزود: طی سالهای اخیر متاسفانه به محیط بانان آموزش های کامل و استانداری ارائه نمی شد اما حالا تمامی محیط بانان دوره آموزشی و توجیهی را گذرانده اند.

یوسفی با اشاره به این که برنامه نظام آموزشی محیط بانان تدوین شده است، اظهارکرد: در نظام جدید آموزش هایی برای محیط بانان در قالب ۲۰ پودمان از بدو استخدام تا مرحله افسران عالی و بالاترین درجه های یگان حفاظت تعریف شده است.

رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهار داشت: نظام آموزشی جدید به تصویب کمیته سرمایه انسانی سازمان رسیده است و الان درحال اجرا است. تمامی محیط بانان جدید پودمان اول که دوره توجیهی بدو خدمت و پودمان دوم که آمادگی جسمانی و دفاع شخصی است را گذرانده اند.

به گفته وی این دو پودمان برای تمامی محیط بانان کشور تا آخر سال اجرا می گردد.
تدوین بسته راهنمای محیط بانان
یوسفی با اعلان اینکه تولید محتوای استاندارد آموزشی برای محیط بانان ازجمله دیگر اقدامات ما بوده است، توضیح داد: مجموعه ای تحت عنوان راهنمای محیط بانان توسط اساتید این حوزه تدوین شده و برنامه ما این است که در هر پاسگاه محیط بانی یک بسته آموزشی در دسترس محیط بانان باشد.

رییس مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که در امتداد تربیت محیط بانان جدید با همکاری وزارت آموزش و پرورش دیپلم فنی حرفه ای کار و دانش محیط بانان طراحی شده است، اظهار نمود: این کار به ما کمک می نماید که محیط بانانی را از بین دانش آموزان تربیت نماییم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا مدرسان کتاب انسان و محیط زیست از بین فارغ التحصیلان رشته های محیط زیست انتخاب نمی شوند نیز توضیح داد: ساختار آموزش و پرورش محدودیت هایی در جذب نیروی انسانی دارد و از بدو تدریس این کتاب امکان انتخاب معلمان این بخش برعهده سازمان حفاظت محیط زیست نبوده است. به هر حال هماهنگی هایی با دانشگاه فرهنگیان انجام شده است که درس شناخت محیط زیست بعنوان واحدی درسی در این دانشگاه تدریس گردد علاوه بر این ها برنامه های آموزشی برای معلمان کتاب انسان و محیط زیست درنظر گرفته شده است.

در ادامه این جلسه ابوالقاسم موسوی - مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست - با اشاره به این که طی سال قبل ۵۱۵ عنوان آموزش در قالب کارگاه ها و دورهای آموزشی ازجمله دوره های اطفای حریق برگزار شد، اظهارکرد: طی سال قبل ۴۱۳ نشست در استانها با سمن ها انجام شد که در این جلسه ها درباره ۶۰۲ مورد موضوع در رابطه با محیط زیست تبادل نظر شد.

موسوی اضافه کرد: ۱۲۶ مورد از این عناوین درباره مدیریت پسماند و ۴۲ مورد درباره حیات وحش بوده است.

به گفته وی طی سال قبل ۸۸ طرح نیز در حوزه مسئولیت های اجتماعی و ۴۴۶ برنامه در حوزه مناسبت های زیست محیطی اجرائی شده است.

در ادامه این جلسه لیلا زمانی - مدیرکل دفتر اقتصاد و فناوری محیط زیست - با اشاره به این که ما در سازمان محیط زیست موضوع ارزش گذاری اقتصادی منابع محیط زیستی را دنبال می نماییم، اظهار داشت: چنانچه این ارزش ها مشخص شود، هزینه فایده طرح های عمرانی و... تعیین می شود و مستدل تر از قبل می توانیم دراین زمینه اظهارنظر نماییم.

به گفته وی برنامه این است که مطالعات درباره ارزش های اقتصادی منابع طبیعی و اکوسیستم وارد تصمیم گیری ها و حوزه آمایش سرزمین شود.

منبع:

1400/03/05
12:25:34
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آموزش , حفاظت , حیات وحش , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک