كارانه پزشكان سازمان تأمین اجتماعی نهایی شد

كارانه پزشكان سازمان تأمین اجتماعی نهایی شد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استانهای سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: مصارف تأمین اجتماعی ماهانه حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان است که باید ماه به ماه برای پرداخت حقوق بازنشستگان، حوزه درمان و سایر هزینه‏ های جاری این سازمان صرف شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عادل دهدشتی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل و مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: سال قبل ۴۸ هزار میلیارد تومان از مطالبات تأمین اجتماعی از دولت وصول شد. همینطور در قانون بودجه برای سال جاری پیشبینی شده است که ۸۹ هزار میلیارد تومان مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت دریافت شود.
وی اظهار داشت: در ۲ سال گذشته خدمات شایانی در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است و به واسطه اقدام ‏های ریشه ‏ای و اساسی که صورت گرفته به نظر می‏ رسد با تغییر دولت ‏ها و مدیریت ‏ها هم بتوانند به این مسیر ادامه دهد.
دهدشتی اظهار نمود: یکی از موضوع‎ هایی که مطالبه جدی جامعه ذی نفعان سازمان تأمین اجتماعی در برخورد با کارکنان بود تفاسیر مختلف از بخشنامه‏ ها، دستور العمل‏ ها و قانون بود که برای رفع این مشکلات تنقیح بخشنامه ها و دستورالعمل ها در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: دراین زمینه با اقدام های صورت گرفته تا به امروز ۲ هزار بخشنامه و دستورالعمل در سازمان تأمین اجتماعی تنقیح، تخلیص و اصلاح شده که کاری بسیار بزرگ است.
دهدشتی بیان نمود: سازمان تأمین اجتماعی سه و نیم میلیون نفر بازنشسته و مستمری بگیر دارد که مطالبه جدی در این بخش این بود که فارغ از اعمال ماده ۹۶ افزایش حقوق و مستمری آنها با نرخ تورم همخوانی داشته باشد که با متناسب‏ سازی صورت گرفته در مرداد ۹۹ و اردیبهشت سال جاری بخش قابل توجهی از این مهم محقق شده است.
وی اظهار داشت: به طور متوسط از اسفند سال ۹۸ تا اردیبهشت ۱۴۰۰ افزایش حقوق در حداقلی بگیران، میانه بگیرها و حداکثر بگیرها بعنوان همه طیف های مستمری و حقوق بگیر ۱۳۰ درصد به طور متوسط بالا رفته است.
دهدشتی اظهار نمود: این اقدام کار بسیاری بزرگ نسبت به منابع سازمان بود که رضایت مندی بیمه شدگان سازمان را به همراه داشته است.
وی ادامه داد: در حوزه تحول دیجیتال هم در بخش بیمه ای و درمانی سازمان گام ‏های بسیار بزرگ و موثری برداشته است.
دهدشتی اظهار نمود: در این ارتباط نسخه الکترونیک بعنوان تکلیف قانونی در برنامه ششم توسعه بود که در سال پایانی آن سازمان تأمین اجتماعی خویش را مکلف به پیاده سازی این قانون کرد.
وی اظهار داشت: در نتیجه این اقدام سازمان تأمین اجتماعی حالا پیشتاز نسخه الکترونیک در کشور است و در حوزه بیمه هم در چارچوب طرح ۳۰۷۰، ۳۰ خدمت اصلی سازمان که بیشترین رجوع بیمه شده های سازمان را داشتند تبدیل به خدمت غیرحضوری شده است.
دهدشتی اظهار داشت: در این راه اشکال هایی هم وجود دارد که با شناسایی آنها درحال برطرف شدن است که با تحقق کامل آن ۷۰ میلیون رفتن به سازمان تأمین اجتماعی کاهش خواهد یافت.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: راه اندازی ۶۱ مرکز درمانی جدید تأمین اجتماعی در بودجه ۱۴۰۰ پیش ‏بینی شده است که از این مقدار چهار درمانگاه آن سهم استان بوشهر است که با پیشرفت قابل توجه سال جاری به بهره برداری می‏ رسند.
دکتر هوشنگ فولادی، مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی هم در این آیین اظهار داشت: توجه به وضعیت معیشت کارکنان، پزشکان و پرستاران در دستور کار سازمان است که در این ارتباط بعد از ماه ها آیین نامه نظام پرداخت کارانه به پزشکان این سازمان نهایی شده و هفته قبل هم به تصویب هیات امنا رسید.
فولادی اضافه کرد: آئین نامه یاد شده امروز و فردا برای اجرا ابلاغ خواهد گردید که دغدغه پزشکان در خصوص فاصله گرفته درآمدهای آنها از پزشکان بخش دولتی است، پاسخ داده خواهد شد و انگیزه ای مضاعف برای خدمت آنها در مراکز ملکی سازمان همچون بیمارستان هایی مانند نبی اکرم عسلویه (استان بوشهر) خواهد بود.
وی بیان نمود: در بحث کارکنان هم افزایش احکام کارکنان حوزه درمان در وزات بهداشت و بیمارستان های دانشگاهی نشست های فشرده ای برگزار شده که از این هفته مصوبه های آن ابلاغ خواهد گردید.
فولادی افزود: بحث مزایای مشاغل سخت و زیان آور بعنوان مطالبه پرستاران از جانب واحد حقوقی سازمان درحال پیگیری است تا به شکلی قانونمند به آن پاسخ داده شود.
وی اظهار داشت: در متناسب سازی میزان دریافتی کادر درمان در مقایسه با کادر درمان وزات بهداشت اتفاق خوبی افتاده که در نتیجه آن این تفاوت به حداقل خواهد رسید.
فولادی اظهار داشت: در بحث ۵۰ درصد فوق العاده ویژه ای که در وزارت بهداشت و درمان پرداخت گردید این مورد در دست پیگیری است که این افزایش در حوزه درمان تأمین اجتماعی به شکلی صورت گیرد تا کارکنان حوزه بیمه ای را هم شامل شود.
وی بیان نمود: مبحث ‎های حق اشعه، فوق العاده مناطق جنگی، حق شیفت و نوبت کاری که مطالبه کارکنان حوزه درمان است هم پیگیری آن در حال انجام می باشد.
فولادی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: در موج سوم بیماری کرونا در آبان ماه سال قبل بعضی از بیمارستان های سازمان تأمین اجتماعی با کمبود اکسیژن مواجه بودند که با تأمین اعتبار ۷۵ میلیارد تومانی نسبت به رفع این کمبود اقدام شد.
وی ادامه داد: با این اقدام بیمارستان های تأمین اجتماعی کشور در موج چهارم بیماری کرونا بسیار خوش درخشیدند و آمار مرگ و میر بیماران در بیمارستان های سازمان به میزان قابل توجهی در مقایسه با سایر بیمارستان ها کاهش پیدا کرد.
فولادی عنوان کرد: همینطور با هدف تکمیل و به روز رسانی سیستم تهویه بیمارستان ‎های تأمین اجتماعی ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرد.
وی خاطرنشان کرد: در سال قبل یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه سطح بندی هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی به حوزه درمان اختصاص داده شد.
فولادی خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی با بیشتر از ۱۱ هزار تخت بیمارستانی نزدیک به ۱۵ درصد از بسته های خدمتی و تولید درمان کشور را عهده دار است.
وی اظهار داشت: این سازمان در حوزه درمان مستقیم با ۷۷ بیمارستان ملکی و ۳۰۸ مرکز درمانی سرپایی (از درمانگاه‏ های سطح یک عمومی گرفته تا درمانگاه‏ های تخصصی، پلی کلینیک و مراکز جراحی محدود) به بیمه شدگان عرضه خدمت مستقیم می دهند.
فولادی اضافه کرد: در طرح نظام سطح بندی و توسعه ۵۵۱ تخت بیمارستانی در سازمان تأمین اجتماعی با پیگیری ‏های خوبی که از جانب دکتر زهرا نویدی فر مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر در سال قبل انجام شد حدود یک پنجم این تخت‏ ها به استان بوشهر اختصاص پیدا کرد.
وی خاطرنشان کرد: در استان بوشهر تا قبل اجرا طرح توسعه‏ ای توسط سازمان اجتماعی ۲۶۰ تخت بیمارستانی عرضه خدمت داشت که با ۱۰۰ تختی که به مجموع تخت های درمانی تأمین اجتماعی در این استان افزوده شد شمار آن به ۳۶۰ تخت افزایش پیدا کرد.
مدیرکل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: به زودی هم چند تخت ویژه هم در بیمارستان مهر برازجان به بهره ‏برداری خواهد رسید.
وی افزود: در ۲۹ بیمارستان کشور مصوب شد، درمانگاه ‎های داخلی بیمارستان به محوطه بیمارستان منتقل شود که این طرح در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اجرا می گردد.
فولادی عنوان کرد: افزایش ساعت کاری و افزایش سطح بعضی از مراکز درمان سرپایی در دستور کار سازمان قرار گرفته است که در استان بوشهر هم پنج مرکز متقاضی اجرای این طرح هستند.
وی اظهار داشت: از جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان بوشهر ۸۳ درصد آن در پوشش بیمه سازمان تأمین اجتماعی هستند که این نسبت در هیچکدام از استانهای کشور وجود ندارد.
محمدتقی ایرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر هم در این مراسم اظهار داشت: انتخابات ۲۸ خرداد ماه با همه فراز و فرودهایش یک انتخاب سرنوشت‎ ساز برای کشور است.
ایرانی اضافه کرد: مطالبات امروز مردم در عرصه انتخابات از داوطلبان رئیس جمهوری این است تا موارد مدنظر آنها جدی تر و در جایگاه قانونی خود مطرح و پرداخته شود.
وی بیان نمود: مطالبه های مردم در حوزه های تأمین اجتماعی، درمان، تجهیزات پزشکی است و در رابطه با واکسن کرونا هم باید از کنترل کشورهای قدرتمند خارج و در اختیار کشورهای مستقل قرار بگیرد.
وی ادامه داد: جامعه ایرانی پویا از لحاظ فکری، سیاسی، اجتماعی با سال ها تمدن و هویت ملی و دینی به حق است که از بهترین امکانات توسعه و اجتماعی برخوردار باشد.
ایرانی تصریح کرد: رئیس جمهور آینده بطور حتم باید نسبت به تأمین اجتماعی و عدالت اجتماعی پایدار، پایبند و پاسخگو باشد.
معاون استاندار بوشهر اظهار داشت: در بخش درمان جامعه ناامید به مفهوم بیماری است اما با این وجود عده ای می خواهند جامعه بیمار باشد و با تلقین یاس وناامیدی، امید را از جامعه بگیرند.
عباس دیری، مدیرکل تأمین اجتماعی استان بوشهرگفت: همدلی، رضایت هر چه بیشتر مردم، تمرکز مطلق بر انجام وظیفه، اخلاق محوری، توسعه سازمان با افزایش جمعیت زیر پوشش، تعامل سازنده با همه دستگاه ها بخصوص نمایندگان استان بوشهر در اولویت کاری مدیریت جدید تأمین اجتماعی خواهد بود.
عباس دیری اضافه کرد: رعایت انصاف و عدالت با همکاران، مبارره با فساد اداری و ترویج اخلاق دینی و معنویت از دیگر رویکردهای مدیریت جدید تأمین اجتماعی در استان بوشهر خواهد بود.
وی افزود: معیشت و رفاه کارکنان، آموزش آنها، تعامل با اصحاب مطبوعات و رسانه با عنایت به کارکرد موثر آنها، پیگیری مطالبات مسؤلان ارشد سازمانی و استانی، برنامه‎ محوری و نظم محوری در این راه با جدیت تمام دنبال خواهد شد.
دکتر سید جواد رکاب پور، مدیر درمان تأمین اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: در راه خدمت تلاش بر تقویت نقاط قوت است و درصورتیکه نقطه ضعفی وجود دارد به تدریج با انتقاد سازنده برطرف شود تا اهداف سازمان به یک هدف مناسب نائل شود.
رکاب پور اضافه کرد: اگربتوان حتی یک روز یک تخت بیمارستانی یا درمانگاه زودتر به مرحله بهره ‏برداری برسد میتوان جان یک یا چند بیمار را نجات داد.
وی بیان نمود: در این راه تمام توان خویش را به کار می گیرم تا بهترین خدمات را به مردم استان بوشهر عرضه شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در این آیین عباس دیری بعنوان مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی و دکتر سید جواد رکاب‏پور بعنوان مدیر درمان تأمین اجتماعی عرضه شدند و از تلاش ‏های عبدالله شیرکوند بعنوان مدیرکل سابق و دکتر زهرا نویدی فرد بعنوان مدیر سابق درمان تأمین اجتماعی در استان بوشهر تجلیل شد.
منبع:

1400/03/09
17:26:55
5.0 / 5
343
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک