امنیت دریا نسبت به آلاینده های پتروشیمی، شاید سه سال دیگر!

امنیت دریا نسبت به آلاینده های پتروشیمی، شاید سه سال دیگر! به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بوشهر معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار نمود: 10 سال پیش خیلی از واحدهای پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و عسلویه، فاقد تصفیه خانه پساب بودند اما حالا به صورتی تفکر محیط زیستی بر سیستم های پتروشیمی و امثالهم حاکم شده است.


احمدرضا لاهیجان زاده درباب انتقادات درباره تاثیر آلودگی های صنعت پتروشیمی بر دریا و محیط زیست اظهار داشت: برمبنای برنامه های اعلام شده تا سه سال دیگر واحدهای پتروشیمی در عسلویه و ماهشهر از بازچرخانی آب استفاده می نمایند و دیگر پساب پتروشیمی در دریا تخلیه نمی شود؛ این رخداد قدم بزرگی است، اما اساسا تخلیه پساب در گذشته تاثیر خودرا بر دریا یا رسوبات گذاشته است.
وی افزود: درصدد هستیم تا بوسیله پایش دریایی، دریابیم که چه فناوری هایی در دنیا برای جبران این خسارت وجود دارد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: اگر به ۱۰ سال قبل برگردیم، می بینیم که خیلی از واحدهای پتروشیمی که در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر یا عسلویه بودند و شکل گرفتند، فاقد سیستم تصفیه پساب بودند و پساب را بصورت خام تخلیه می کردند، ولی با پیگیری هایی که صورت گرفت و به صورتی تفکر محیط زیستی بر سیستم های پتروشیمی و امثالهم حاکم شد، قراردادهای مختلفی برای راه اندازی تصفیه خانه ها منعقد نمودند تا چه بصورت مستقل و چه بصورت متمرکز که هر چند واحد پتروشیمی در یک واحد پساب را تخلیه کنند، از تصفیه خانه استفاده کنند.
لاهیجان زاده با ابراز خشنودی نسبت به بهره برداری از تعداد زیادی تصفیه خانه در عسلویه و ماهشهر، اظهار داشت: هم اکنون از شرایط بحرانی خارج شدیم اما هنوز به شرایط ایده آل مد نظر ما نرسیده ایم؛ هرچند بحران تا حدود زیادی رفع شده و تصفیه خانه های دیگری درحال راه اندازی است که باید وارد مدار شوند.
وی اشاره کرد: برمبنای برنامه زمانبندی اعلام شده از طرف مدیران پتروشیمی، پیش بینی ما این است که تا سه سال آینده حدودا تخلیه پساب آلوده کننده ای از این واحدهای پتروشیمی به دریا نخواهیم داشت و واحدهای پتروشیمی باید به دنبال سیکل بسته، بازچرخانی و استفاده باردیگر از پساب ها بروند.
منبع:

1400/03/22
22:19:34
5.0 / 5
532
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک