آلمان در معرض تغییرات اقلیمی شدید

آلمان در معرض تغییرات اقلیمی شدید به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی کارشناسان محیط زیست می گویند: آلمان باید در آینده با پدیده نوسانات شدید آب وهوایی مانند گرمای شدید، خشکی و باران های سیل آسا دست و پنجه نرم کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای یک تحلیل کارشناسی، هر ساله مناطق و حوزه های حیاتیِ بیشتری در این کشور در معرض تغییرات اقلیمی قرار می گیرند.
با تشدید تغییرات اقلیمی در دهه های آینده، آلمان در معرض زیان های چرخه طبیعت قرار خواهد گرفت که بر زیرساخت ها و سامانه های اقتصادی این کشور تأثیری مخرب خواهد گذاشت. این یافته، حاصل تحلیل انجام شده در سال ۲۰۲۱ میلادی در زمینه تأثیرات اقلیمی و خطرات آن در آلمان بوده است. همینطور در مقایسه با مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ با همین مبحث انجام گرفت، نتایج اقلیمی در آلمان افزایش پیدا کرده است.
دولت آلمان هر شش سال یک مرتبه گزارشی تحلیلی در زمینه تأثیرات و ریسک های اقلیمی تهیه می کند. در گزارش ۲۰۲۱ که از جانب ۲۵ کارشناس ادارات فدرال و نهادهای علمی تهیه شده است، دو سناریو برای بازه زمانی تا سال ۲۱۰۰ طراحی شده است.
یک سناریوی بدبینانه از دگرگونی شدید اقلیمی صحبت می کند و می گوید که تا اواسط این سده، زمین ۳ درجه سانتی گراد نسبت به دوران پیشاصنعتی افزایش دما خواهد داشت. سناریوی خوش بینانه اما از یک تغییر ضعیف تر اقلیمی سخن می گوید و افزایش دما به میزان ۲.۴ درجه سانتی گراد را پیشبینی می کند.
در این مطالعات ۱۰۰ عامل تأثیرگذارِ تغییرات اقلیمی در آلمان و نتایج آن مورد بررسی قرار گرفته اند. این کارشناسان می گویند که در ۳۱ مورد از این پدیده های اقلیمی، نیاز فوری به مبادرت به موقع مسؤلان وجود دارد.
این تحلیل از گرمای کشنده بخصوص در شهرها و کمبود آب های زیرزمینی نام می برد که تأثیرات زیان باری برای اقتصاد این کشور خواهد داشت.
در این تحلیل آمده که تابحال مناطق کمی در آلمان در معرض گرمای شدید، خشکی و باران های سیل آسا بوده اند اما تا اواسط قرن، مناطق بیشتری با این وضعیت روبرو خواهند شد. مناطق جنوب غربی و شرق این کشور هم با نوسانات شدیدتر آب وهوایی درگیر خواهد بود.
همچنین در مناطق ساحلیِ شمال آلمان این خطر وجود خواهد داشت که در نیمه دوم قرن جاری، سطح آب دریا به صورت قابل توجهی افزایش یابد.
به گزارش دویچه وله، این تحلیل همینطور می گوید: خسارت های این تغییرات اقلیمی اثر دومینویی خواهد داشت و به سامانه های محیط زیستی مانند زمین ها، جنگلها و آب ها و سپس به انسان و سلامتی او کشیده خواهد شد.
منبع:

1400/03/25
23:05:02
5.0 / 5
704
تگهای خبر: آب , اقلیم , جنگل , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک