آلودگی هوا، تهدیدی جدی برای اروپایی ها

آلودگی هوا، تهدیدی جدی برای اروپایی ها خرید و فروش حیوان خانگی: آژانس محیط زیست اتحادیه اروپا در یک بررسی دو ساله به این نتیجه رسیده است که فقط هوای 127 شهر اروپایی کیفیت قابل قبولی دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آژانس اروپایی محیط زیست مستقر در کپنهاگ در یک دوره دو ساله داده های لازم از شهرهای بزرگ سرتاسر اروپا را گردآوری کرده تا کیفیت وضع هوای آنها را ارزیابی کند. این آژانس وضعیت هوای ۳۲۳ شهر اروپایی را از نظر میزان ریزگردها و دیگر آلاینده ها سنجیده است.
در خیلی از شهرها، به ویژه مناطقی که صنایع سنگین در آن وجود دارند میزان ریزگردها و ازون در هوا بسیار بالاست و آلودگی هوا سلامت مردم اروپا را تهدید می کند.
"تااگس شاو"، وب سایت کانال یک تلویزیون آلمان با انتشار خلاصه ای از نتایج این مطالعه دو ساله نوشت: از یک طرف روند رو به بهبود کیفیت هوای شهرهای اروپایی که از سالهای پیش شروع شده ادامه دارد، از جانب دیگر تعداد شهرهای درگیر با آلودگی شدید هوا کم نیستند.
بر پایه بررسی هایی که در دو سال قبل انجام شده، در این بازه زمانی شهرهای اومئو در سوئد، تامپره در فنلاند و فونشال در پرتغال دارای پاک ترین هوا بوده اند.
در طول این مدت شهرهای نووی سونج در جنوب لهستان، کرمونا در شمال ایتالیا و اسلاونسکی برد در کرواسی دارای آلوده ترین هوا در میان شهرهای اروپایی ارزیابی شده اند.
در مجموع از میان بیش از ۳۰۰ شهری که وضعیت آنها بررسی شده فقط هوای ۱۲۷ شهر "خوب" ارزیابی شده است. مطابق فاکتورهای تعریف شده سازمان بهداشت جهانی این شرایطی است که میزان ذرات معلق در هوا کمتر از ۱۰ میکرو گرم در هر مترمکعب باشد.
از نظر کیفیت هوا حدودا تمام شهرهای بزرگ آلمان در قیاس با دیگر شهرهای اروپایی در ردیف های میانی قرار می گیرند و در عین حال در بیشتر آنها میزان آلودگی هوا بیشتر از شاخص تعریف شده سازمان بهداشت جهانی است.
بررسی های آژانس تائید می کنند که تولید انرژی، کارهای کشاورزی، وسائل نقلیه و صنایع بیشترین عامل تولید ریزگردها هستند و بنا بر این مناطق که تراکم این فعالیت ها در آنها بیشتر است هوای آلوده تری دارند.
آلودگی هوا همچنان بزرگ ترین تهدیدکننده سلامت مردم در اروپا محسوب می شود. مطالعات نشان می دهد که ۱۷ درصد موارد مبتلاشدن به سرطان ریه، ۱۲ درصد حمله های قلبی و ۱۱ درصد سکته های مغزی با افزایش میزان ذرات معلق و ریزگردها در هوا ارتباط دارند.
مدیر آژانس محیط زیست هشدار می دهد که با وجود بهبود محسوس کیفیت هوا در سالهای اخیر، در خیلی از شهرهای سرتا سر اروپا میزان آلودگی هوا همچنان سرسختانه بالا است.
بنابر گزارش دویچه وله، تازه ترین ارزیابی سالانه آژانس محیط زیست از کیفیت هوا حاکیست که در سال ۲۰۱۸ ذرات معلق در هوا عامل مرگ زودرس ۴۱۷ هزار نفر در ۴۱ کشور اروپایی بوده است.

منبع:

1400/03/29
19:14:18
5.0 / 5
390
تگهای خبر: آلودگی , انرژی , بهداشت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک