در مراسم افتتاح بخش آنكولوژی ساختمان امام حسن مجتبی (ع) مطرح شد

بیمارستان مسیح دانشوری در راه كسب هویت مگابیمارستانی

بیمارستان مسیح دانشوری در راه كسب هویت مگابیمارستانی بامداد امروز بخش آنکولوژی در قالب فاز دوم ساختمان امام حسن مجتبی (ع) در بیمارستان مسیح دانشوری در 6 بخش جراحی، داخلی، پاراکلینیکال، کودکان، مراقبت های ویژه و پشتیبانی راه اندازی شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فاز دوم ساختمان امام حسن مجتبی (ع) در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری بامداد امروز (سه شنبه) با حضور دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت و دکتر علیرضا زالی، رئیس دانشگاه راه اندازی شد.
در این مراسم دکتر علی اکبر ولایتی، رئیس بیمارستان مسیح دانشوری ضمن تبریک به مناسب فرارسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع)، عنوان کرد: به همت خیرین و تلاش اساتید توفیقی حاصل شد تا بتوانیم با گسترش زیرساخت های لازم، خدمت بیشتر و باکیفیت تری را ارائه دهیم.
وی از افتتاح و بهره برداری بخش آنکولوژی ساختمان امام حسن مجتبی (ع) آگاهی داد و اظهار داشت: با همکاری پیمانکار پروژه، مقرر است هر هفته یک بخش از این ساختمان به افتتاح برسد و بطور کلی تا مهرماه، تمامی بخش های مورد بهره برداری قرار گیرد و تعداد تخت های بیمارستان مسیح دانشوری به ۸۰۰ تخت افزایش می یابد.خیرین بر ارائه خدمات سلامت تمرکز کنند
دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت نیز در این مراسم ضمن تقدیر از توجه خیرین به گسترش زیرساخت های بیمارستان های دولتی همچون مسیح دانشوری، نقش خیرین را در کشور بسیار مهم خواند و اظهار داشت: تمرکز خیرین باید بر ارائه خدمات نیز معطوف شود، البته اگر خیرین فقط بر ساخت و ساز تاکید دارند، گسترش زیرساخت های بیمارستان های دولتی بهترین مدل است، چونکه هزینه ارائه خدمات در این مراکز پایین و برعهده دولت می باشد.
وی افزود: در بعضی ایالت های کانادا بیش از ۷۰ درصد بیمارستان ها خیریه و غیرانتفاعی هستند و ما نیز باید در این حوزه به کمک فرهنگ غنی ایرانی، پیشرفت نماییم.
دکتر حریرچی، افزایش سلامت مردم و محافظت مالی از آنها در زمینه سلامت را دو هدف مهم سازمان بهداشت جهانی دانست و اظهار نمود: در زمینه محافظت مالی، کاهش پرداختی از جیب مردم که ناعادلانه ترین نوع ارائه خدمت است، کاهش هزینه های کمرشکن و کاهش هزینه های فقرزا همچون با اهمیت ترین رویکردها محسوب می شوند.
وی اشاره کرد: در کشور ۰.۵ تا ۰.۸ درصد مردم به سبب هزینه های سلامت فقیر می شوند و این آمار شامل ۴۷۰ تا ۸۰۰ هزار نفر می شود که بدترین نوع فقر است، چونکه افراد هم بیمارند و هم برای تامین معیشت خود ناتوانند.
قائم مقام وزیر بهداشت در آخر اظهار داشت: پاسخ به نیازهای غیربهداشتی و درمانی مردم از دیگر اهداف سازمان بهداشت جهانی است که شامل حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات باکیفیت غیربهداشتی و درمانی می شود.
دکتر زالی نیز از تصویب بیمارستان مسیح دانشوری بعنوان بیمارستان «حکمت بنیان» آگاهی داد که گام مهمی شمرده می شود.

مسیح دانشوری، بیمارستان «حکمت بنیان» می شود
دکتر علیرضا زالی نیز در این مراسم اشاره کرد: افزودن ۳۷۷ تخت در ۱۲ طبقه، فرآیندی است که شرایط متفاوت هویتی برای بیمارستان مسیح دانشوری رقم می زند و این مرکز را به یک مگابیمارستان تبدیل خواهدنمود.
رییس دانشگاه، شتاب موثر و سرعت این پروژه را رکوردی استثنایی خواند و اضافه کرد: پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی این ساختمان در عرض ۱۲ ماه، به ویژه در بیمارستانی که نقطه کانون پذیرش بیماران کرونائی بود، اقدامی بهادار است.
وی اشاره کرد: جنبه های مهم خدماتی در بیمارستان مسیح دانشوری بصورت به هم پیوسته و در هم تنیده دیده می شود. این بیمارستان در کنار درمان، قطب مهمی در عرصه آموزش و پژوهش شمرده می شود و در این عرصه بسیار سرآمد و متعالی است. همین طور نگاه چندوجهی حاکم در این مرکز، آنرا به اسوه عملی و الگوی قابل عرضه خصوصاً در زمینه بیماریهای تنفسی تبدیل نموده است.
دکتر زالی با اشاره به این که بیمارستان مسیح دانشوری در دوران کرونا بیش از پیش در عرصه ملی و بین المللی به شهرت رسید، اضافه کرد: این بیمارستان به مدد تیم بهداشت و درمان کشور از روزهای آغازین بحران در خط مقدم و از پیش قراولان مقابله با همه گیری بود.
رییس دانشگاه از بهبود قطعی ۸۵ درصد بیماران کرونائی بستری در طول این یک سال در بیمارستان مسیح دانشوری آگاهی داد و اظهار داشت: علاوه بر تعداد بالای مراجعین و بیماران بستری در بخش های کرونائی، در خیز چهارم بیش از ۱۰ هزار و ۱۷۳ بیمار بصورت سرپایی موقت و 2000 بیمار بستری موقت از خدمات این بیمارستان بهره گرفته اند. علاه بر این در طول سال اخیر بیش از ۳۷ هزار مراجعه کننده و 8000 بیمار بستری غیرکرونایی از خدمات بیمارستان مسیح دانشوری بهره برده اند.
دکتر زالی افزود: بیمارستان مسیح دانشوری در زمینه پژوهش هم با چهره ممتاز بین المللی، یکی از کانون های پرنشاط تحقیقاتی است، بطوریکه ۶۸ کارآزمایی بالینی در این مرکز کلید خورده است.
وی در آخر توفیق و کامیابی بیمارستان مسیح دانشوری در جذب ظرفیت معنوی و مشارکت خیرین که حاصل مدیریت مدبرانه دکتر ولایتی، رئیس بیمارستان است را بسیار خواند و اظهار داشت: شرایطی جدید با محوریت معنویت و تحقق سلامت معنوی با نگاه اسلامی ایرانی برای بیمارستان مسیح مدنظر است و طبق مصوبه هیئت امنا و موافقت وزیر بهداشت، بیمارستان مسیح بعنوان بیمارستان حکمت بنیان معرفی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در ادامه این مراسم دکتر جماعتی، قائم مقام بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر ورهرام مدیر بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر فرنیا معاون پژوهشی پژوهشکده سل و بیماریهای ریوی، دکتر عباسی رئیس بخش پیوند، دکتر طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر پژوهان معاون درمان بیمارستان مسیح دانشوری، دکتر ناجی رئیس مرکز تحقیقات و آزمایشگاه ویروس شناسی و دکتر خسروی رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان مسیح دانشوری گزارش مختصری از فعالیت ها و دستاوردهای این مرکز خصوصاً در دوران بحران کرونا ارائه دادند.1400/04/01
20:58:57
5.0 / 5
260
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک