تسلیت انجمن پیشكسوتان مطبوعات برای درگذشت 2 خبرنگار و طرح چند پرسش

تسلیت انجمن پیشكسوتان مطبوعات برای درگذشت 2 خبرنگار و طرح چند پرسش خرید و فروش حیوان خانگی: انجمن پیشکسوتان مطبوعات به خبرنگاران و مدیران رسانه های ایسنا و ایرنا برای درگذشت مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی تسلیت گفت و در همین راستا چند پرسش باز را بیان نمود.


در متن پیام تسلیت انجمن پیشکسوتان مطبوعات به ایسنا آمده است: «خبر تلخ و اندوهبار درگذشت مظلومانه خانم مهشاد کریمی خبرنگار سخت کوش، ساعی و وظیفه شناس حوزه محیط زیست در آن خبرگزاری دل های اعضای هیات مدیره انجمن پیشکسوتان مطبوعات را سوزاند. انجمن پیشکسوتان مطبوعات ضمن عرض تسلیت به خبرنگاران، کارکنان و مدیران خبرگزاری ایسنا و جامعه رسانه ای کشور برای روح بزرگ این خبرنگار باارزش طلب آمرزش می کند و برای خانواده مهشاد کریمی آرزوی صبوری دارد.»
در ادامه این پیام، با عنوان «اتوبوس مرگ، قربانگاه خبرنگاران» همین طور آمده است:
«یک بار دیگر بی برنامه گی، ناآگاهی مدیران و ندانم کاری مسئولان جان دو خبرنگار سخت کوش را مظلومانه گرفت و ۱۸ خبرنگار حوزه محیط زیست را به خاک و خون کشاند.
همکاران رسانه ای جوان و پرتلاشمان خانم ها مهشاد کریمی از خبرگزاری ایسنا و ریحانه یاسینی از خبرگزاری ایرنا که همراه ۱۸ خبرنگار حوزه محیط زیست به دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه به اصطلاح قرار بود از پروژه های این ستاد بازدید کنند، به علت سوء مدیریت قربانی شدند و بقیه همکارانشان هم به شدت مصدوم شدند. این برنامه که با اجاره ی اتوبوسی غیراستاندارد که مخصوص انتقال کارگران کارخانه سیمان منطقه بود و از همه بدتر، اجازه ی تردد هم نداشت و به شهادت آنها که در اتوبوس بوده و لطمه دیده اند ترمز هم نداشت و راننده به ناچار با دنده، اتوبوس را کنترل می کرده است ناگهان فاجعه ساز شد و اتوبوس حامل خبرنگاران به قربانگاه همکاران رسانه ای جوان و ارزشمندمان تبدیل شد و در نتیجه این حادثه، دو خبرنگار جوان و وظیفه شناس جان به جان آفرین تسلیم کردند. در بین بهت و ناباوری از بروز این حادثه، اما دور نیست که باردیگر، فردا نظیر چنین حوادثی تکرار نشود و باز اتوبوسی در نقطه ای دیگر شبیه آنچه که در اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد یا اتوبوس حامل نخبگان ریاضی کشور که پروفسور مریم میرزاخانی هم در همین اتوبوس بود، گرفتار حادثه نشود....
حوادثی نظیر این رخداد غم انگیز و دلخراش هر روز در جاده های کشور درحال وقوع است و کسی پاسخگوی این رخدادهای غم انگیز نیست.
پرسش اساسی در این حادثه این که آیا اصلا ضرورتی داشته است که سازمان حفاظت محیط زیست در این بلبشوی سرایت کرونا، برای فتح الفتوحش که حاصل آن خشکاندن چند رودخانه برای پر آب کردن دریاچه ارومیه بوده است خبرنگاران را چنین بی رحمانه به خاک و خون کشاند؟
آیا سازمان محیط زیست نمی توانسته است برای خبرنگارانی که قرار بوده است خبرها و گزارش هایشان را از اقدامات مدبرانه!شان را به گوش مخاطبان رسانه های خود برسانند کمی بیشتر هزینه کند و برای جایگاه خبرنگاران قدر و قیمتی در شأن آنها قائل شود؟
معلوم نیست چرا وقتی کار به خبرنگاران می رسد آقایان صرفه جو می شوند و سخن در تقبیح اسراف می زنند. آیا حرمت گذاشتن به خبرنگاراتی که چه در عزا و چه در عروسی سرشان را می برند! اسراف است؟
متاسفیم که بگوییم شوربختانه در کشور ما هیچ گاه جایگاه خبرنگاران تبیین نشده و آنچه را که در شأن خبرنگار باید انجام دهند از یادشان رفته است... مخلص کلام، در نتیجه این خساست بیجا، خبرنگار جوانی که قرار بود دو روز دیگر به خانه ی بخت برود در بین ماتم و اندوه خانواده دوستان و همکاران رسانه ای، در سینه ی گورستان آرام گرفت!
درد یکی دوتا نیست و مشکل سوء مدیریت و بی مبالاتی مسئولانی که کاربلد نیستند و به اشتباه جایگاه مسئول را اشغال کرده اند، به همین حادثه ی غمبار ختم نمی گردد. اما در این میان مشخص نیست که چرا هرچه سنگ است باید به پاهای خستگی ناپذیر خبرنگار به هدف خوردن کند که در شادی و غم باید تلاش کند تا آیته تمام نمای جامعه اش باشد و دست آخر همه از او طلبکار باشند که چرا این را گفت و آنرا نگفت و هزار انگ به او بچسبانند که هرچه هست زیر سر خبرنگار و رسانه است! حال آنکه خبر ندارند آنچه که دست آخر نصیب خبرنگاران می شود مرگ است و دیگر هیچ....
انجمن پیشکسوتان مطبوعات با اندوه فراوان ضمن محکوم کردن چنین رفتارهای نابخردانه مدیریتی که سبب ساز مرگ دو خبرنگار سخت کوش هنگام انجام وظیفه بوده است مراتب همدردی خودرا با خانواده مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی ابراز داشته و به جامعه رسانه ای کشور، مدیران، خبرنگاران وهمه ی دست اندرکاران خبرگزاری ایسنا و ایرنا تسلیت می گوید.»
منبع:

1400/04/04
13:51:22
5.0 / 5
301
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک