وزیر بهداشت:

تشخیص ناهنجاری های جنینی بیمه شد

تشخیص ناهنجاری های جنینی بیمه شد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر بهداشت اظهار داشت: امروز جلسه بسیار مهم شورا یعالی بیمه سلامت را داشتیم که تصمیمات بسیار مهمی گرفته شد. یکی از مصوبات امروز این بود که باتوجه به وجود بانک شیرمادر در 11 بیمارستان کشور و توسعه آن در آینده در سایر بیمارستانها، قرار شد بیمه ها این خدمات را برای نوزادان نارس تقبل کنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه شورای عالی بیمه سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: نوزادان نارس که در بخش های NICU بیمارستانها نگهداری می شوند، آنهایی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند و از شیر خشک یا سایر شیرها استفاده می نمایند و درصد قابل توجهی از آنها گرفتار گرفتاری های شدید روده ای می شوند و حتی جان خودرا از دست می دهند، قرار شد از خدمات بانک شیر مادر و افرادی که شیر خودرا بصورت رایگان هدیه می کنند استفاده کنند و هزینه آنها از طرف بیمه ها پرداخت گردد و فشاری بر جیب مردم وارد نشود.
وی ادامه داد: فرانشیز خدمات تشخیص زودرس سرطان را در بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت مصوب کردیم که رایگان شود و اگر از مسیر نظام ارجاع باشد، بتوانیم همه هزینه ها را پوشش دهیم. در مورد خدمات توانبخشی بعنوان خدماتی که تا کنون تحت پوشش بیمه ها نبود، قرار شد که در بیمه سلامت و همین طور بیمه نیروهای مسلح، تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: تست NIPT برای تشخیص ناهنجاری های جنینی تحت پوشش بیمه ها قرار گرفت. حدود سه هزار مرگ و میر به سبب انجام نشدن این تست پرریسک و سقط جنین در سال داریم که انجام این تست مرگ و میرها را کم کند و در امتداد افزایش جمعیت و نگه داشتن صحیح جنین در طول دوران بارداری، کمک نماید.
نمکی اشاره کرد: بستری موقت و بحث آن در اورژانس ها مطرح بود تا بحال افرادی که در اورژانس ها، بستری موقت می شدند، حدود 70 درصد از هزینه های آنها را بیمه ها و 30 درصد را بیماران پرداخت می کردند که امروز مصوب شد پرداخت از جیب بیماران از 30 درصد در همه اورژانس ها به 10 درصد تنزل پیدا کند.
وی اشاره کرد: خدمات نازایی و ناباروری در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت که قرار شد بوسیله بیمه ها کل این خدمات به شکل رایگان صورت گیرد و پرداخت آنرا بیمه ها تقبل کردند.
وزیر بهداشت اشاره کرد: برای پشتیبانی از جامعه شریف پرستاری، بخشنامه مربوط به تعرفه خدمات پرستاری که 14 سال بر زمین مانده بود و در طول چندماه گذشته، کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شده بود، به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید و تعرفه تمامی خدمات پرستاری در طول این زمان با کار دقیق کارشناسی، مشخص شد و با تصویب شورای عالی بیمه سلامت برای تایید در هیات وزیران، به دولت ارسال شد که نشانی از پاسداری و قدردانی از خدمات پرستاران عزیزی است که اساسا نمی گردد با هیچ عامل و انگیزه مالی، خدمات، زحمات و حماسه های آنها را جبران کرد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، دکتر نمکی اضافه کرد: امیدواریم که بعنوان انسان قدرشناسی از دولت و کارگزاران نظام و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز دستور فرموده بودند که این بحث را به سرانجام برسانیم، توانسته باشیم انجام وظیفه نماییم.
منبع:

1400/04/06
20:13:07
5.0 / 5
352
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک