نماینده دشت آزادگان عنوان كرد

صف مردم خوزستان برای خرید آب

صف مردم خوزستان برای خرید آب خرید و فروش حیوان خانگی: خوزستان نماینده دشت آزادگان با اشاره به اینکه مردم خوزستان در وضعیتی به مراتب خطرناک تر از وضعیت کرونایی قرار دارند، چونکه تأمین آب مورد نیاز آنها به خطر افتاده است، اظهار داشت: مردم در بعضی شهرهای خوزستان مثل هویزه و دشت آزادگان، در صف های آب فروشی می ایستند تا آب خریداری کنند و این مسئله، فاجعه است.قاسم ساعدی در گفتگو با ایسنا، با انتقاد از وضعیت تالاب هورالعظیم اظهار نمود: متاسفانه سال جاری تنش آبی همه خوزستان را در بر گرفته و وزارت نیرو وظایف اولیه خود در برابر طبیعت و تأمین حق آبه های زیست محیطی را انجام نمی دهد.

وی اضافه کرد: از آغاز خردادماه سال جاری تابحال رهاسازی آب در خوزستان توسط وزارت نیرو به حداقل رسیده است و اقدامات انجام شده در این حوزه اصلا مطلوب و در شان مردم خوزستان نیست.

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی رودخانه های خوزستان خشک شده اند و کودکان در این رودخانه ها فوتبال بازی می کنند. رودخانه جراحی توسط وزارت نیرو کاملا خشک شده و کارون با آن همه عظمت به یک نهر کوچک تبدیل گشته است. رودخانه کرخه که از طولانی ترین رودخانه های کشور است هم متاسفانه وضعیت خوبی ندارد.

ساعدی با اشاره به اینکه وزیر نیرو باید نسبت به وضعیت به وجود آمده در خوزستان برای رودخانه ها و تالاب ها پاسخگوی مردم باشد، اضافه کرد: وزارت نیرو موظف است که حق آبه شرب انسانی، حق آبه های زیست محیطی و حق آبه مورد نیاز کشاورزان و دامداران را تأمین کند.

وی با انتقاد از عملکرد رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: آقای کلانتری در جای خود جا خشک کرده و هیچ کاری برای هورالعظیم انجام نداده است.

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتفاقاتی که امروز در هورالعظیم رخ داده است، یکی از هولناک ترین فجایع زیست محیطی در تاریخ است. در هورالعظیم ماهیان خیلی از بین رفته اند و دام های ساکنان حاشیه تالاب هم تلف شده اند و این تالاب، وضعیت خوبی ندارد.

ساعدی اضافه کرد: دولت و نهادهای نظارتی باید مچ مسببان اصلی خشک شدن تالاب هورالعظیم را بگیرند. نهادهای نظارتی باید در بحث مدیریت آب کشور ورود کنند و مدیریت های این حوزه را بر مبنای آمار، ارزیابی و صدمه شناسی کنند تا متوجه شوند که پشت این قضایای مدیریت آبی، چه مسئله ای وجود دارد.

وی اظهار داشت: مردم خوزستان در وضعیتی به مراتب خطرناک تر از وضعیت کرونایی قرار دارند، چونکه تأمین آب مورد نیاز آنها به خطر افتاده است. تاسیسات آبرسانی در خیلی از روستاهای خوزستان به علت خشک شدن رودخانه ها حتی دیگر امکان پمپاژ آب را ندارند و مردم بلاتکلیف مانده اند.

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعضی از مردم در خوزستان برای تأمین آب مورد نیاز خود با بشکه آب خریداری می کنند، اضافه کرد: مردم در بعضی شهرهای خوزستان مثل هویزه و دشت آزادگان، در صف های آب فروشی می ایستند تا آب خریداری کنند و این مسئله، فاجعه است.

منبع:

1400/04/14
10:46:15
5.0 / 5
342
تگهای خبر: آب , حفاظت , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک