جزییات اعتبارات تصویب شده برای مقابله با تنش آبی در خوزستان

جزییات اعتبارات تصویب شده برای مقابله با تنش آبی در خوزستان رئیس سازمان مدیریت بحران کشور جزییات مصوبات تیم اعزامی به خوزستان جهت بررسی و مقابله با تنش آبی در این استان را تشریح نمود.


اسماعیل نجار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به سفر اخیرش به اهواز اظهار داشت: در این سفر که نمایندگانی از وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشاورزی، قوه قضاییه و... نیز حضور داشتند آخرین وضعیت این استان و راهکارها برای کاهش تنش آبی و حل مشکلات مورد بررسی قرار گرفت.
نجار که سرپرستی تیم اعزامی را برعهده داشت، اظهار داشت: قرار شد تا مبلغ ۱۳۶۷ میلیارد تومان برای سدهای مارد و چوئبده به دولت پیشنهاد شود. ۳۰۰ میلیارد تومان برای ساماندهی روان آب ها در اهواز در نظر گرفته شد.
وی با اعلان اینکه ۱۹۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای خشکسالی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت امسال مصوب شده بود، اظهار داشت: پیشنهادات جدید به دولت ارائه و بعد از تصویب اختصاص داده خواهد شد.
نجار با اعلان اینکه امسال شاهد کاهش ۵۴ درصدی بارندگی بودیم، اظهار داشت: علاوه بر خساراتی که به کشاورزان وارد شده است، مقادیری از خسارت کشاورزان در سال ۹۸ نیز مانده بود که به دولت پیشنهاد شده تا این مبالغ نیز سریع تر تسویه شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان برای کاهش تنش آب آشامیدنی در این استان آگاهی داد و اظهار داشت: ۷۰ میلیارد تومان به سازمان جنگلها و مراتع برای رسیدگی به کانون ریزگردها و ۱۰۰ میلیارد تومان برای پروژه هایی که مشکلات آبی کشاورزان را کمتر کند، اختصاص پیدا می کند.
وی همین طور از پیگیری برای جبران خسارات دام ها و گاومیش ها آگاهی داد و اضافه کرد: مبالغ پیشنهادی در این خصوص نیز به دولت ارائه شده است.
نجار در مورد اصلاح الگوی کشت در این استان نیز اظهار داشت: کاشت شلتوک به غیر از نوار شمالی در سراسر کشور ممنوع می باشد، اما متاسفانه امسال ۹۰ هزار هکتار کشت شده است و کشاورزان تقاضا دارند در این محل نیز تامین آب داشته باشیم که امکان تامین آب باتوجه به این خشکسالی وجود ندارد و این مساله را به وزارت کشاورزی منتقل کردیم.1400/04/26
21:12:04
5.0 / 5
535
تگهای خبر: آب , بارندگی , جنگل , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک