تأثیر دارویی با منشا گیاهی بر علایم سندرم قبل از قاعدگی

تأثیر دارویی با منشا گیاهی بر علایم سندرم قبل از قاعدگی خرید و فروش حیوان خانگی: نتایج یک تحقیق نشان داده است دارویی با منشاء گیاهی به نام ˮآنیسونˮ می تواند شدت علایم سندرم قبل از قاعدگی را کم کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سندروم قبل از قاعدگی یک بیماری بسیار شایع است. علایم این اختلال، کسر چشمگیری از زنان در سن قاعدگی را درگیر می کند. علایم این سندرم که مشتمل بر بروز اختلالات در احساسات، سلامت جسمی و رفتار خانم ها در ایام خاصی از چرخه قاعدگی، به عبارتی درست پیش از شروع قاعدگی است، روی کیفیت زندگی آنها تاثیر می گذارد.
بتازگی دارویی با منشاء گیاهی به نام "آنیسون" طی مطالعه ای در پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد بررسی قرار گرفته که نشان میدهد می تواند در کاهش علایم این اختلال تاثیر داشته باشد.
دکتر فهیمه رمضانی تهرانی، رییس مرکز تحقیقات اندوکرینولوژی باروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در این خصوص اظهار داشت: در این مطالعه به دو گروه از دختران واجد شرایط کپسول های حاوی این دارو و دارونما که به لحاظ شکل و اندازه تفاوتی با داروی اصلی نداشتند، داده شد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد که هیچ یک از دو گروه از محتویات کپسولی که دریافت کرده اند، اطلاعی نداشته اند.
مجری این مطالعه اظهار نمود: بعد از دو ماه مداخله در هر گروه درمان با "آنیسون" نسبت به گروه مصرف کننده دارونما، شدت علائم سندرم نسبت به پیش از درمان کاهش نشان داده است.
وی اشاره کرد: هرچند نتایج این مطالعه نشان داد که بنظر می رسد "آنیسون" در مقایسه با دارونما می تواند شدت علائم سندرم را کم کند، ولی مطالعات بیشتری در جمعیت های مختلف و با مقادیر مختلف این گیاه برای نشان دادن اثرات بر سندرم قبل از قاعدگی نیاز است.1400/04/27
11:26:30
5.0 / 5
378
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دریا , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک