یك هفته بدون پلاستیك در مركز شهر

یك هفته بدون پلاستیك در مركز شهر خرید و فروش حیوان خانگی: شهردار منطقه 11 اظهار داشت: برنامه های هفته بدون پلاستیک در میادین میوه و تره باربا هدف آگاه سازی شهروندان در ارتباط با مخاطرات استفاده از کیسه های پلاستیکی و مصارف جایگزین آن هادر حال انجام است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نصراله آبادیان با اشاره به نهادینه سازی الگوهای فرهنگی در حوزه کاهش استفاده از کیسه های پلاستیکی در میان شهروندان اظهار داشت: برنامه های هفته بدون پلاستیک با همکاری و مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست با هدف تقویت احساس مسئولیت پذیری اجتماعی شهروندان نسبت به محیط زیست محل زندگی خود، آموزش و آگاهی بخشی به شهروندان همین طور تغییر رفتار شهروندی در مصرف و جایگزین کیسه های پارچه ایی بجای کیسه های پلاستیکی در محلات درحال پیگیری و اجراست.
آبادیان در تشریح برنامه های انجام شده باتوجه به استمرار در آموزش های شهروندی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت و مشارکت معاونت ها و ادارات در اجرای برنامه ها سبب هم افزایی و غنی شدن محتوای فعالیت ها می شود و آموزش بایستی بصورت مستمر و در بازه های زمانی اتفاق بیافتد که در این برنامه استقرار میز آموزش چهره به چهره در میادین میوه تره بار نواب، جمالزاده و قلمستان در هفته بدون پلاستیک بمنظور ایجاد تلنگر در افکار شهروندان و ترغیب آنان در برای استفاده از کیسه های پارچه ای جهت استفاده بیشتر شهروندان از این کیسه ها بر پا شد. همین طور برگزاری وبینار آموزشی و کارگاه آموزشی برای عموم شهروندان و دانش آموزان درحال برگزاری می باشد.
وی همین طور با اشاره به اهمیت آموزش چهره به چهره در تغییر رفتار شهروندی در میان شهروندان، بیان کرد: آموزش چهره به چهره به سبب ارتباط مستقیم آموزشگر با شهروند و پاسخ به سوالات احتمالی شهروندان تاثیر به سزایی در تغییر رفتار شهروندی دارد که با نحوه برخورد آموزشگر و ایجاد اعتماد در شهروندان می توان به درک متقابل و تغییر رفتار شهروندی دست یافت.
طبق گزارش سایت شهر، بگفته شهردار منطقه ۱۱، همچنان آموزش چهره به چهره در سطح منطقه با موضوعات محیط زیست و پسماند ادامه دارد.
منبع:

1400/04/29
22:31:27
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آب , آموزش , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک