تازه ترین آمار جهانی كرونا

تازه ترین آمار جهانی كرونا خرید و فروش حیوان خانگی: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۹۲ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۱۹ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۱۳۳ هزار و ۹۴۳ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور تابحال ۱۷۴ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۳۱۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیشتر از ۳۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱آمریکا۳۵، ۰۸۱، ۷۱۹۶۲۵، ۳۶۳۲هند۳۱، ۲۱۶، ۳۳۷۴۱۸، ۵۱۱۳برزیل۱۹، ۴۱۹، ۷۴۱۵۴۴، ۳۰۲۴روسیه۶، ۰۰۶، ۵۳۶۱۴۹، ۹۲۲۵فرانسه۵، ۸۹۰، ۰۶۲۱۱۱، ۵۲۵۶ترکیه۵، ۵۴۶، ۱۶۶۵۰، ۶۵۰۷انگلیس۵، ۵۱۹، ۶۰۲۱۲۸، ۸۲۳۸آرژانتین۴، ۷۸۴، ۲۱۹۱۰۲، ۳۸۱۹کلمبیا۴، ۶۶۸، ۷۵۰۱۱۷، ۱۳۱۱۰ایتالیا۴، ۲۹۳، ۰۸۳۱۲۷، ۸۸۴براساس این لیست، هند هم با آمار بیشتر از ۳۱.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۴۴ هزار و هند با بیشتر از ۴۱۸ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۶ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۵ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۹ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیشتر از ۱۱۷ هزار و فرانسه هم بیشتر از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیشتر از ۱۰۲ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۱ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۷۶ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۷ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/04/30
11:21:43
5.0 / 5
277
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک