تا زمانی كه رشته محل های پر طرفدار داریم، حذف كنكور میسر نیست

تا زمانی كه رشته محل های پر طرفدار داریم، حذف كنكور میسر نیست دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش اظهار داشت: بعضی افراد از عبارت حذف کنکور استفاده می نمایند و این در حالیست که درباره مسأله ای به نام حذف کنکور تا زمانی که رشته محل های پرمتقاضی در کشور داریم، نمی توانیم صحبت نماییم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمود امانی طهرانی در برنامه (به وقت ایران)شبکه آموزش درباره مسائل کنکور و تغییرات آن، اظهار نمود: در باب کنکور در حدود ۴۴ سال است که پس از انقلاب، کنکور برگزار می نماییم و انتظار می رفت هر سال تعدادی پژوهش های گسترده و دقیق درباره نحوه انجام کنکور می داشتیم و سازمان سنجش تعدادی پژوهش از جنس تطبیقی، بین المللی و اجرای آزمایشی داخل کشور انجام می داد تا به تدریج شیوه های خویش را بهبود ببخشد اما این اتفاق آن چنان نیفتاده است.
وی ادامه داد: از حیث قانونگذاری خوشبختانه مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۸۶ به این مورد ورود خوبی پیدا کرده است و در نتیجه یک پژوهش فوق العاده پرارزش و مفصلی که مرکز پژوهش های مجلس انجام داد و شاید بگویم جامع ترین پژوهشی است که در باب کنکور انجام شده، بسیار هم قطور است و ابعاد مختلفی را مورد توجه قرار داده است، تغییرات کنکور عنوان شد.
امانی طهرانی افزود: به عبارت دیگر، نتیجه این پژوهش باعث شد که در سال ۱۳۸۶ مجلس مصوبه پیشرو و بسیار مهمی را به تصویب برساند اما جای تأسف است که تا سال ۱۳۹۲ این مصوبه به علل مختلف توسط دستگاه مجری اجرا نشد و عجیب تر این که دستگاههای بازرسی کشور هم تا امروز به این مورد هیچ ورودی پیدا نکردند که چطور برای یک مصوبه مجلس در طول ۶ سال از تصویب، آن اقداماتی که باید انجام می شد، نشده است.
وی افزود: بهرحال در سال ۹۲، تغییراتی انجام شد و در سال ۹۴ هم تغییراتی انجام شد و این دفعه هم شورایعالی انقلاب فرهنگی به میدان آمده است و تمام این تلاش ها در جهت این هست تا یک کاری که می شود به صورت بهتری انجام داد، جنبه های بهبود در آن لحاظ شود.
دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه گاهی صورت مسأله را به خوبی تبیین نمی نماییم، اظهار داشت: بعضی افراد از عبارت حذف کنکور استفاده می نمایند و این در حالیست که درباره مسأله ای به نام حذف کنکور تا زمانی که رشته محل های پرمتقاضی در کشور داریم، نمی توانیم صحبت نماییم بلکه مهم می باشد که از چه روشی برای جداسازی بچه ها استفاده نماییم که این شیوه ها کم صدمه تر، عادلانه تر، معتبرتر و قابل دفاع تر باشد.
وی خاطرنشان کرد: کنکور کنونی که در زمان فشرده ۳، ۴ ساعت می خواهد سرنوشت یک انسان را تعیین کند، مبتنی بر سرعت عمل و تکنیک است و این هر دو محل عدالت آموزشی و اهداف معتبر برنامه های درسی است و البته ایرادات فراوانی دارد که در گزارش پژوهشی مجلس شورای اسلامی اشاره شده است.
امانی طهرانی افزود: در هر حال این مصوبه که مجلس از سال ۸۶ کلیدش را زد و امروز شورایعالی انقلاب فرهنگی در همان جهت حرکت می کند، مصوباتی است که نمی خواهد کل مشکلات را یکجا حل کند اما می خواهد در نقطه هایی اصلاحات خوبی را انجام دهد.
وی ادامه داد: شیوه های کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار دادم و در داخل ایران هم عرضه و طرح هایی داشتم و معتقدم که چارچوب کلی آنچه انجام شده است و پیش می رود، چارچوب درست و قابل دفاعی است؛ البته امکان دارد نواقصی در بعضی بخش ها در مقام عمل به وجود آید مثل ماجرای حدنصاب معدل در دانشگاه ها که این خلاف عدالت و مناطق محروم است.
به گزارش روابط عمومی شورایعالی آموزش و پرورش، دبیرکل شورایعالی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در این اصلاحات اخیر، به مسأله امتحانات نهایی بعنوان یک ابزار معتبر اهمیت بیشتری می دهیم و سوابق تحصیلی که مبتنی بر برنامه درسی است، جایگاه بهتری پیدا می کند و دانش آموزان به جای این که سرنوشت شان در یک بازه زمانی کوتاه تعیین شود در امتحاناتی از جنس سؤالات تشریحی، اعتبار بیشتر، ضریب اثر بیشتر و مبتنی بر اهداف و برنامه ها تعیین می شود.1400/05/04
21:17:21
5.0 / 5
468
تگهای خبر: آموزش , دام , رشته , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک