توجه معاونت امور زنان به حق پرستاری همسران جانباز

توجه معاونت امور زنان به حق پرستاری همسران جانباز خرید و فروش حیوان خانگی: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به بررسی حقوقی این معاونت بر روی حق پرستاری همسران جانباز، اظهار داشت: بررسی حقوقی انجام دادیم که این حق پرستاری به بانوانی که وظایف پرستاری را انجام داده اند برسد، اما تا کنون به لایحه و پیشنهادی دراین زمینه نرسیدیم و موضوعی است که جای کار و بررسی دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه و گزارش همکاریهای مشترک این معاونت با بنیاد شهید، با اشاره به کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز که توسط این معاونت برگزار شد، اظهار نمود: حاصل برخی پژوهشهای معاونت زنان دو لایحه پیرامون مطالبات همسران شهدا بود. یکی از این لوایح به بحث حضانت و امکان برداشت مادران از حساب های جاری کوتاه و بلند مدتی است که خود برای فرزندان افتتاح کرده اند.
وی افزود: این لایحه در دولت تصویب و به مجلس رفت. عملا قبل از این مادر امکان برداشت از حساب را نداشت اما این لایحه دارای سند پشتیبان و مطالعات حقوقی و نشست های تخصصی در قم است. این مطالبه همسران شهدا بود که می گفتند در انجام وظایف مادری با مشکلاتی مواجه اند و یکی از آنها بحث بانک بود. دولت حتی به این لایحه سرمایه گذاری در بورس را هم اضافه کرد و این اجازه را به مادر داد که سهام بورس را برای فرزند مدیریت کند.
ابتکار با اشاره به درخواست این معاونت در خصوص ثبت نام مادر در کارت ملی، اظهار داشت: همسران شهدا گاهی با مشکلاتی در فرودگاه و پیرامون درج نام مادر در کارت ملی مواجه بودند که معاونت درخواست ثبت نام مادر در کارت ملی را داد. با آخرین پیگیری های معاونت این جواب به ما داده شد در تراشه هوشمند کارت ملی نام و نام خانوادگی مادر و اطلاعات هویتی قرار خواهد گرفت.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری به کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و ایثارگر نیز اشاره نمود و اظهار داشت: اتفاق بزرگی بود که به شکل وسیع در تمام کشور و استانها اجرا شد. همین طور طی دو سال پژوهشهایی در معاونت شکل گرفت که با بررسی ۷۰ منبع عربی و انگلیسی و فارسی کتاب با عنوان بانوی اول و برای حضرت خدیجه بعنوان اولین زن مسلمان نوشته شد. برای این کتاب تا کنون چهار مسابقه با وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، مرکز آموزش مدیریت دولتی و... برگزار شده است. این کتاب با زبان روان و برای نسل امروز نگاشته شده است.
ابتکار درباب کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز اظهار داشت: برای این کنگره برمبنای مستندات و کار عملی انجام شده است. این رویکرد پژوهشی در زمینه ایثارگران و ماحصل این تجربیات می تواند از جهت بسته سیاستی در اصلاح سیاست های در رابطه با ایثارگران مفید باشد.
وی همین طور به ۵۰ پادکست قرآنی و ۱۲ جلد کتاب تحت عنوان مهارت های خوب زیستن تدوین شده در این معاونت نیز اشاره نمود و این پیشنهاد را به بنیاد شهید داد تا از این کتب تدوین شده در خدمات خود به خانواده شهدا استفاده نماید.


منبع:

1400/05/06
23:30:27
5.0 / 5
328
تگهای خبر: آموزش , ثبت , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک