برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان

برگزاری نمایشگاه نقاشی مهربان با طبیعت در عمارت نظری همدان خرید و فروش حیوان خانگی: همدان دبیر جشنواره ˮمهربان با طبیعتˮ از برگزاری نمایشگاه و فروشگاه آثار نقاشی ۲۰ در ۲۰ با مبحث طبیعت و محیط زیست از ۱۲ تا ۱۶ مردادماه در عمارت نظری همدان اطلاع داد.


سعیده آقاخانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به این که ساعات بازدید از این نمایشگاه ۸ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ است، اظهار نمود: در این نمایشگاه آثار برتر رسیده به دبیرخانه جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ مهربان با طبیعت در معرض نمایش و فروش علاقه مندان قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه نخستین فروشگاه و اکسپوی نقاشی در سال جدید در همدان است، خاطرنشان کرد: اهداف این رویداد فرهنگی، هنری تزریق فضای نشاط و سرزندگی در شهر همدان، توجه به اقتصاد هنر، استفاده از هنر نقاشی به مثابه یک رسانه برای القای مفهوم حفظ محیط زیست، پیوند هنر و محیط زیست برای افزایش توجه عمومی به اهمیت مبحث است.
آقاخانی افزود: از زمانی که بیماری کرونا فراگیر شده است در همدان شاهد کاهش فعالیتهای فرهنگی و هنری بوده ایم این مساله با عنایت به سابقه تمدنی و فرهنگ مردم، تأثیرات منفی داشته است به صورتی که سرزندگی را از شهر گرفته و پویایی در آن به صورتی که قبلا وجود داشت حس نمی گردد.
وی تصریح کرد: از طرفی هنرمندان در عرصه های متعدد بخصوص هنرهای تجسمی و حتی موسیقی شاهد توقف نمایشگاه ها، کنسرت ها و رویدادهای هنری و فرهنگی بوده اند که انزاوی هنر و فرهنگ در همدان در سالهای اخیر را رقم زده است.
آقاخانی اظهار نمود: در رویداد هنری پیش رو با عنایت به بحران های محیط زیستی، تنش های آبی و عواقب محیط زیستی که به دنبال آن برای زیستگاه ها و طبیعت و پهنه های آبی و تالابی کشور بوجود آمده است، بر آن شدیم تا هنر نقاشان سراسر کشور را در راه حفظ محیط زیست و یادآوری این نکته که ما در طبیعت زندگی می نماییم و بخشی از ذات طبیعت هستیم نه فرمانروای آن به کار بگیریم.
وی افزود: معتقد هستیم اگر این بینش در جامعه عمق پیدا کند و همچون نیاکانمان به سازگاری با طبیعت رو بیاوریم و به فکر تغییرات اساسی و تخریب آن نباشیم، خیلی از مسائل در حوزه کلان و خرد حل خواهد شد و حتی این تغییر بینش بر روی فرهنگ ما هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
دبیر این رویداد فرهنگی، هنری مطرح کرد: سازمان محیط زیست استان همدان سال قبل جشنواره و نمایشگاه مجازی عکس و فیلم محیط زیست استان را برگزار کرد و سال جاری هم پیوند هنر و محیط زیست را در استان با جشنواره و اکسپوی نقاشی های ۲۰ در ۲۰ کلید زد.
آقاخانی خاطرنشان کرد: هر اثر این نمایشگاه به مبلغ بسیار مناسب ۲۰۰ هزار تومان به نفع صاحب اثر و هنرمندان حاضر در نمایشگاه به فروش خواهد رسید که می تواند انگیزه بخش هنرمندان نقاشی بوده و در آشتی همه اقشار مردم با اصالت هنر موثر باشد و به اصلاح ذائقه هنری افراد بیانجامد.
وی با اشاره به اینکه تابحال تعداد آثار رسیده به جشنواره نقاشی های ۲۰ در ۲۰ به بیشتر از ۱۸۰ اثر رسیده است، اظهار داشت: خوشبختانه از استان هایی مانند همدان، خوزستان، تبریز، مرکزی، تهران، فارس، کهکیلویه وبویراحمد، یزد، ایلام، لرستان، زنجان و مازندران در این جشنواره شرکت کردند و با آخر داوری توسط اساتید هنر و گرافیک دانشگاه بوعلی سینا در آئین اختتامیه به سه اثر برتر جوایز و لوح افتخار اهدا خواهد شد و سایر آثار واجد شرکت در نمایشگاه، در معرض نمایش و فروش قرار می گیرند.
منبع:

1400/05/07
21:58:42
5.0 / 5
367
تگهای خبر: آب , بیماری , ثبت , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک