آمار مجازین گروه های آزمایشی کنکور ۱۴۰۰

آمار مجازین گروه های آزمایشی کنکور ۱۴۰۰ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی آمار مجازین به انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در ۵ گروه آزمایشی ریاضی و فنی و علوم تجربی، علوم انسانی و هنر و زبان های خارجی اعلام گردید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام سازمان سنجش تعداد ۱ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۷۰۸ نفر در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کردند که از این تعداد داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون سراسری یک میلیون و ۱۸۴ هزار و ۱۳۰ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند و در نهایت یک میلیون و ۹۲ هزار نفر هم در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند.
سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت پذیرش داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ دانشگاههاو موسسات آموزش عالی برای دوره های مختلف روزانه نوبت دوم و دانشگاههای غیر دولتی را اعلام نمود.
بر این اساس، در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی تعداد ۴۱ هزار و ۳۰۹ داوطلب در دوره روزانه، ۶ هزار و ۲۶۶ داوطلب در دوره شبانه یا نوبت دوم، هزار و ۴۱۳ داوطلب در دانشگاه پیام نور، ۵۸۸ داوطلب در استان های محروم، هزار و ۵۸۸ داوطلب در دانشگاه فرهنگیان، ۵ هزار و ۲۰۸ داوطلب در موسسات غیر انتفاعی، ۳۷۸ داوطلب در پردیس های خودگردان و ۱۵ داوطلب هم به صورت شهریه پرداز پذیرفته می شود. در واقع بدون در نظر گرفتن دانشگاه آزاد ۵۶ هزار و ۷۸۵ داوطلب در این گروه وارد دانشگاهها خواهند شد.
در گروه علوم تجربی در مجموع ۶۰ هزار و ۹۶۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۱۷۱ نفر در دوره روزانه، ۲۴۳۲ نفر در دوره شبانه، ۶۷۱۸ نفر در دانشگاه پیام نور، ۳۷۰ نفر در استانهای محروم، ۱۳ هزار و ۱۲۰ نفر در دانشگاه فرهنگیان و ۴۶۴۲ نفر در دانشگاه غیر انتفاعی پذیرفته شده اند. در گروه هنر هم ۴۹۱۰ نفر در دوره روزانه، ۱۱۴۳ نفر در دوره شبانه، ۲۰۳۰ نفر پیام نور، ۹۷ نفر استانهای محروم، ۵۰۵ نفر فرهنگیان، ۷۰۸۲ نفر غیر انتفاعی و ۳۰ نفر هم پردیس خودگردان پذیرفته شدند که در مجموع پذیرفته شدگان بالغ بر ۱۵ هزار و ۷۹۷ نفر می باشند.
در زبان های خارجی هم مجموعا ۱۸ هزار و ۸۹۴ نفر پذیرفته شدند که ۳۷۰۱ نفر در دوره روزانه، ۶۹۰ نفر دوره شبانه، ۸۴۸۰ نفر در پیام نور، ۸۲ نفر استانهای محروم، ۱۰۱۶ نفر فرهنگیان، ۴۷۷۰ نفر هم دانشگاه غیر انتفاعی و ۲۵ نفر هم در پردیس های خودگردان هستند.
به طور کلی در پنج گروه آزمایشی ۱۰۸ هزار و ۵۵۹ داوطلب در دوره روزانه، ۱۴ هزار و ۶۵۸ نفر دوره شبانه، ۲۵ هزار و ۴۲۰ نفر دانشگاه پیام نور، ۱۴۱۷ نفر استانهای محروم، ۲۳ هزار ۲۶۸ نفر فرهنگیان، ۲۶ هزار و ۵۸ نفر غیر انتفاعی و ۴۶۱ نفر پردیس های خودگردان و ۴۲۶۶ نفر هم در شهریه پرداز پذیرفته شدند که البته در گروه آزمایشی علوم تجربی برای ورود به دانشگاه آزاد ۲۹۳ نفر پذیرش می َشوند.1400/05/11
12:49:03
5.0 / 5
354
تگهای خبر: آموزش , ثبت , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک