تشدید آتشسوزی های جنگلی در غرب آمریکا

تشدید آتشسوزی های جنگلی در غرب آمریکا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی هزاران نفر از مردم ایالت مونتانا از ایالات غربی آمریکا به علت ادامه آتشسوزی های طبیعی، دستور تخلیه الزامی گرفتند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آتشسوزی جنگلی معروف به "ریچارد اسپرینگ" (Richard Spring) در مناطق روستایی جنوب شرق ایالت مونتانا در حالی رخ داد که تداوم هوای گرم و خشک در نواحی غربی آمریکا، سبب شعله ور شدن آتش و تشدید حریق ها در بیشتر از ده ها ایالت شد.
با پیشروی آتشسوزی، چندین هزار نفر دستور تخلیه الزامی دریافت نمودند. به قول مقامات محلی آتش نشانی، آتشسوزی در مونتانا که از یکشنبه گذشته آغاز شد، روز چهارشنبه شدت پیدا کرد و ده ها هزار هکتار را دربرگرفت.
آتش نشانان محلی، ایالتی و فدرال به همراه دامداران و با استفاده از تجهیزات سنگین آنها به کشیدن خطوط لوله آتش نشانی در اطراف خانه ها اقدام نمودند.
خشکسالی های اخیر، درختان، علف ها و مراتع را در خیلی از ایالت های غربی خشک و آنها را مستعد حریق کرده است. همزمان کالیفرنیا و برخی ایالت های دیگر هم با جریان رطوبت موسمی روبرو بوده اند که با بارندگی واقعی فاصله دارد و در عوض، خطر آتشسوزی ناشی از رعد و برق خشک و بادهای نامنظم را بوجود می آورد.
به گزارش فاکس نیوز، دانشمندان گفته اند که تغییرات آب و هوایی در ۳۰ سال قبل این منطقه را بسیار گرمتر و خشک تر کرده است و آتشسوزی های جنگلی را مکرر و مخرب تر خواهد نمود. بیشتر از ۱۰۰ آتشسوزی بزرگ در غرب آمریکا در حالی رخ داده که بخش هایی از اروپا هم در هفته های اخیر همچنان درحال سوختن است.1400/05/24
13:42:08
5.0 / 5
370
تگهای خبر: آب , آتش , آتش نشانی , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک