نتایج یك پژوهش تشریح شد

وضعیت مبتلاشدن به سویه دلتای کووید ۱۹ در افراد واکسینه شده و نشده

وضعیت مبتلاشدن به سویه دلتای کووید ۱۹ در افراد واکسینه شده و نشده مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری(CDC) آمریکا نتایج پژوهشی در شهرستان برنستبل ماساچوست را درباره ی وضعیت مبتلایان به کرونا را منتشر نمود. در این پژوهش که در ماه گذشته (جولای) میلادی انجام شد مجموعا 469 مورد بیمار مبتلا به کووید 19 شناسایی شد. پوشش واکسیناسیون در میان ساکنان واجد شرایطِ ماساچوست 69% بود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یکی از نکات مهم این پژوهش آن بود که ۳۴۶ نفر تقریباً معادل با ۷۴% موارد مبتلاشدن به کرونا در افرادی اتفاق افتاده بود که کاملا واکسینه شده بودند. از این تعداد، ۳۰۱ (۸۷%) نفر مرد با میانگین ۴۲ سال بود. برمبنای نوع واکسن از مجموع ۳۴۶ نفر، ۱۵۹ نفر واکسن mRNA «فایزر»، ۱۳۱ نفر واکسن mRNA «مدرنا»، و ۵۶ نفر واکسن «جانسون و جانسون» دریافت کرده بودند.
از مجموع ۳۴۶ نفر مبتلا به کووید که قبل از این واکسینه شده بودند، ۲۷۴ نفر آنها (۷۹%) دارای علامت مانند سرفه و سردرد بودند. همین طور از ۵ بیمار کووید که در بیمارستان بودند ۴ نفرشان قبل از این کاملا واکسینه شده بودند.
توالی ژنومی نمونه ها از ۱۳۳ بیمار بیان کننده آن بود که ۱۱۹(۸۹%) نفر از آنها مبتلا به سویه دلتا شده بودند.
نکته دیگر این گزارش مقدار Ct حال از انجام آزمایش RT-PCR بود. Ct که مخفف Cycle Threshold است یکی از پارامترهای مورد بررسی در آزمایش RT-PCR است. عدد Ct در آزمایش کرونا RT-PCR می تواند معیاری از مقدار و لود ویروس را نمایش دهد. مشخصا در آزمایش کرونای RT-PCR اگر مقدار Ct کمتر از ۴۰ باشد آنگاه تست کرونای فرد مثبت می شود.
بر این اساس در گزارش منتشره از طرف CDC، مقادیر Ct حاصل از آزمایش RT-PCR در نمونه های ۱۲۷ فرد واکسینه شده مشابه با مقدار Ct ۸۴ فرد واکسینه نشده بود.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماری(CDC) آمریکا سفارش کرده است که تمامی افراد حتی کسانی که بطور کامل واکسینه شده اند باید در محیط های عمومی سرپوشیده که انتقال کووید در آن زیاد یا قابل توجه است، از پوشش ماسک استفاده کنند. همین طور باتوجه به قابلیت انتقال بالای سویه دلتا دو استراتژی اصلی برای مقابله شامل رعایت شیوه نامه های بهداشتی متناظر با رفتار افراد و تزریق واکسن با اثربخشی است.
منبع گزارش: https: //www.cdc.gov/mmwr/volumes/۷۰/wr/mm۷۰۳۱e۲.htm#F۲_down1400/05/28
13:44:30
5.0 / 5
367
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , ثبت , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک