عدم توجه به جلو، عامل یک سوم تصادفات در پایتخت

عدم توجه به جلو، عامل یک سوم تصادفات در پایتخت خرید و فروش حیوان خانگی: معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام نمود که بیش از یک سوم تصادفات رانندگی در معابر پایتخت به سبب بی توجهی راننده به مسیر مقابل رخ می دهد.


سرهنگ علی همه خانی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آنالیز تصادفات رانندگی رخ داده در تهران اظهار داشت: آمارهای ما نشان میدهد که بیش از ۳۵ درصد از کل تصادفات رخ داده در تهران ناشی از بی توجهی راننده به جلو است. موضوعی که به آسانی و با افزایش تمرکز بر رانندگی قابل پیشگیری است.
وی با اعلان اینکه عوامل مختلفی می تواند منجر به بی توجهی راننده یا کاهش توجه راننده به جلو شود، اظهار داشت: مواردی همچون خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات صحبت با سرنشینان، خستگی و خواب آلودگی، استفاده از تجهیزاتی که حواس راننده را پرت کند و حتی درگیری های فکری و ذهنی راننده همچون این موارد است و بنا بر این رانندگان باید تمرکز ویژه بر این موارد داشته و از انجام این موارد در حین رانندگی یا رانندگی در این شرایط پرهیز کنند.
همه خانی به تلفن همراه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: در بین تمام این موارد، متاسفانه تلفن همراه، نقش بیشتر و پررنگ تری دارد. به طوریکه در بررسی علل وقوع تصادفات در موارد مختلفی به استفاده از تلفن همراه برخورده ایم. به عبارتی دیگر می توان اظهار داشت که در هنگام رانندگی، تلفن همراه، یک همراه بد برای راننده و سرنشینان خودرو شمرده می شود.
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همین طور درمورد استفاده از هندزفری یا صحبت بدون دست با تلفن همراه در خودرو نیز اظهار داشت: در هنگام رانندگی باید از تمامی حواس و تمرکز ذهنی استفاده شود، صحبت بدون دست با تلفن همراه گرچه سبب آزاد شدن دست ها می شود اما بخش زیادی از ذهن را به خود درگیر می کند. بطوریکه نتایج برخی تحقیقات نشان داده که نزدیک یک سوم تمرکز در حین صحبت با هندزفری در رانندگی، معطوف تماس تلفنی می شود.
وی در مورد ارسال و دریافت پیامک در حین رانندگی نیز هشدار داد و اظهار داشت: بازکردن یک پیامک ممکنست تنها حدود پنج ثانیه زمان ببرد، اما همین پنج ثانیه یعنی از دست دادن پنج ثانیه از توجه به مسیر و بسته به سرعت درنوردیدن چندین متر از مسافت. همین موضوع احتمال وقوع تصادف را ۲۴ درصد می افزاید.
همه خانی از شهروندان و به ویژه رانندگان خواست که در حین رانندگی حتما دقت کافی به مسیر مقابل را داشته باشند واز هرگونه استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن و... پرهیز کنند.
منبع:

1400/06/02
10:37:56
5.0 / 5
341
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک