باید چرخه های خلق فقر بوسیله سیاست های کلان اقتصادی متوقف شود

باید چرخه های خلق فقر بوسیله سیاست های کلان اقتصادی متوقف شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در اولین نشست اعضای شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی این وزارتخانه، ضمن اشاره به این که چنانچه مسئله تورم حل شود بخش زیادی از مشکلات کارگران و بازنشستگان حل خواهد شد، اظهار نمود: باید چرخه های خلق فقر که مهم ترین آن تورم است را بوسیله سیاست های کلان اقتصادی متوقف نماییم.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در این جلسه بر تکمیل زیرسامانه های جامع روابط کار اصرار کرد و اظهار داشت: در صورت تکمیل آن ۱۳ میلیون کارگر می توانند از خدمات این زیرسامانه ها منتفع شوند.

تکمیل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و شناسنامه دار کردن همه ردیف های بودجه از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که عبدالملکی بر آنها اصرار کرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در زمینه مهارتی، راه اندازی نهضت آموزش های مهارتی برای توسعه اشتغال، موضوعات مربوط به فناوری و تکمیل و راه اندازی زیرساخت های مربوطه، همین طور در زمینه تامین اجتماعی طرح درمان و حل مشکل بیمه شدگان باید بطور جدی پیگیری شود.

عبدالملکی اشاره کرد: ده ها موضوع بعنوان موضوعات اولویت دار در این جلسه احصاء شده که تحولی و اساسی هستند.

وی گفت: تلاش ما این است که سهم بخش تعاون را افزایش داده و سند توسعه تعاون را اجرا نماییم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: همین طور به سمت تقویت بانک توسعه تعاون خواهیم رفت، علاوه بر این برنامه ریزی هایی را اجرا خواهیم کرد تا از بازار سرمایه به نفع تعاونی ها استفاده نمائیم.

وی اضافه کرد: یک اقدام نوآورانه نیز تحت عنوان تولید فاکتورهای کسب و کارهای تعاونی طراحی نموده ایم که اگر این شاخص ها تولید شوند می توانند بصورت فصلی و یا شش ماهه گزارش دهند که آیا فضای کسب وکار به نفع تعاونی ها هست یا خیر.

عبدالملکی اشاره کرد: چنانچه فضای کسب وکار کشور بهبود یابد می توانیم به افزایش سهم تعاونی ها برسیم.

وی اشاره کرد: در زمینه الکترونیکی کردن کارها در زمینه تعاون اقدامات خوبی صورت گرفته است که در صورت اتصال این بخش به سامانه ثبت شرکت ها، کار سرعت خواهد گرفت و از ۷۷ به ۷ روز کاهش می یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، بر تقویت و توسعه فرهنگ تعاون و آموزش تعاونی ها اصرار کرد و اظهار داشت: توسعه مشاغل خانگی با روش های نوین با محوریت راهبران شغلی از محورهایی است که برآن تاکید داریم.

به گفته وی، راهبران شغلی کسانی هستند که کل زنجیره را پوشش می دهند و کسب وکار خانگی را در یک زنجیره قرار می دهند.

عبدالملکی اشاره کرد: این الگو قبلا اجرا شده و تجربه موفقی در این عرصه وجود دارد، علاوه بر این بعنوان مسئول دبیرخانه شورای عالی اشتغال به دنبال یک تقسیم کار ملی در زمینه اشتغال هستیم که هر یک از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرائی بتوانند سهم خودرا در این عرصه انجام دهند.

ایجاد نظام واقعی سه جانبه گرایی با اجماع همه گروه ها همچون دیگر مطالبی بود که وی بر آن اصرار کرد و بیان داشت: در زمینه پشتیبانی از خانواده های لطمه دیده نیز بوسیله بهزیستی، کارهای معیشتی آنها را پیگیری خواهیم کرد.

راه اندازی سامانه جامع اشتغال ایرانیان با همکاری معاونت اشتغال، ارتباط مستمر با رسانه ها، منتقدین و ایجاد بنیادی برای گفتگوهای اجتماعی نیز از اقدامات اولویت داری است که عبدالملکی بر آنها اصرار کرد.

وی درباب بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان و کارگران و برنامه ریزی هایی که در این بخش صورت خواهد گرفت نیز اظهار داشت: باید سیاست های کلان به نحوی اصلاح گردد که تورم نداشته باشیم، چنانچه مسئله تورم حل شود بخش زیادی از مشکلات کارگران و بازنشستگان حل خواهد شد، امروز یک چرخه معیوبی به نام تورم شکل گرفته، هر زمانی که تورم افزایش می یابد افراد نیز تقاضای افزایش درآمد دارند که این مسئله موجب افزایش کسری بودجه صندوق ها و دولت می شود، بدین سبب باید چرخه های خلق فقر که مهم ترین آن تورم است را بوسیله سیاست های کلان اقتصادی متوقف نماییم.
دو کمیته ضابطه زدایی و تمرکز زدایی و مبارزه با فساد و تعارض منافع تشکیل می شود
وی اضافه کرد: یک دستور کار جدی نیز برای نشست بعدی شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی تدوین کرده ایم که در هر یک از مجموعه های وزارتخانه دو کمیته شامل ضابطه زدایی و تمرکز زدایی و کمیته مبارزه با فساد و تعارض منافع شکل گیرد و از این طریق بتوانیم ضوابطی که در اختیار ماست و دست و پا گیر است را حذف نماییم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: واگذاری و تمرکز زدایی اموری که قابل واگذاری به استانها است نیز انجام می شود.

وی اضافه کرد: کمیته مبارزه با فساد و تعارض منافع که جزو وعده های دولت می باشد نیز در این عرصه راه اندازی و نتایج اقدامات مربوطه در نشست بعدی ارائه خواهد شد.

وی همین طور درباب مصوبات این جلسه نیز اظهار داشت: اهتمام می نماییم تا دو هفته آتی نتایج تعدادی از راهکارهای ارائه شده را به اطلاع مردم برسانیم.

بر اساس این گزارش درابتدای این جلسه مدیرکل حوزه وزارتی با معرفی اعضای شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی تحول راهبردی گزارش کوتاهی از عملکرد هریک از معاونین روسای سازمان ها، صندوق ها و بانک ها ارائه کرد.

در ادامه نشست، معاونین، روسای سازمان ها، صندوق ها و بانک ها گزارشی از موضوعات اساسی و تحولی حوزه تحت مدیریت خود و نیز چالش های پیش رو به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه کردند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه همین طور اسماعیل زارعی کوشا بعنوان مدیرکل جدید دفتر وزارتی و علی اکبر رضایی بعنوان رییس جدید مرکز حراست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی عرضه شدند و از خدمات داود کرمی مدیرکل سابق دفتر وزارتی و محمدرضاعلایی رییس سابق مرکز حراست قدردانی گردید.

منبع:

1400/06/05
23:54:54
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آموزش , بیمه , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک