وزیر بهداشت:

مساله کرونا تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست

مساله کرونا تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خوزستان وزیر بهداشت با اعلان اینکه مساله کرونا تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست، اظهار داشت: همه باید برای عبور از بحران کرونا کمک و همکاری کنند تا از این بحران عبور نماییم و لازم است همه سازمان هایی که می توانند کمک داشته باشند به وزارت بهداشت کمک کنند.


دکتر بهرام عین اللهی در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز (۵ شهریورماه) با حضور رییس جمهور در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار نمود: خوزستان وضعیتی بسیار بحرانی دارد و حدود ۳ هزار مریض بستری در این استان وجود دارد و 921 نفر از این افراد درICU هستند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: حدود 110 مریض در خوزستان اینتوبه شده اند. میزان مرگ و میر افرادی که اینتوبه شده اند 90 درصد است و باید اظهار داشت که وضعیت در خوزستان بسیار بحرانی است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: سرانه تخت در خوزستان ۱.۱۷ است بدین سبب خوزستان جزو استان هایی است که کمبود تخت دارد. راه اندازی بیمارستان یک هزار تختخوابی برای خوزستان واجب است و باید به سرعت اجرائی شود.
وی با اعلان اینکه مساله کرونا تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست، اظهار داشت: همه باید برای عبور از بحران کرونا کمک و همکاری کنند تا از این بحران عبور نماییم و لازم است همه سازمان هایی که می توانند کمک داشته باشند، به وزارت بهداشت کمک کنند.
عین اللهی با اعلان اینکه یکی از اشکالات اساسی و بحران ها در همه گیری کرونا در خوزستان بحث نیروی انسانی است، اضافه کرد: نیروی انسانی شامل نیروهای تخصصی و غیر تخصصی است. در بحث نیروهای تخصصی باتوجه به وضعیتی که وجود دارد از خارج از استان خوزستان درحال تامین نیرو هستیم اما یک سری از مشکلات نیز در تامین نیروهای غیر تخصصی مثل نیروهای خدماتی و کمک بهیارها وجود دارد.
وی بیان کرد: در این شرایط کرونائی تعدادی از سازمان ها تعطیل و کارمندان آنها بیکار هستند. نمی گردد در این شرایط تعدادی از سازمان ها بیکار باشند و برخی دیگر کار کنند. ستاد مدیریت بحران باید تصمیم گیری کند و از نیروهایی که در بعضی دستگاهها بیکار هستند استفاده گردد تا بتوانیم از این بحران کرونا در خوزستان عبور نماییم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در بحث واکسیناسیون چند طرح خوب در خوزستان اجرائی شده است که برای اجرای آن از مردم کمک گرفته شده است و ما می خواهیم این طرح ها را بصورت کشوری اجرائی نماییم.
وی ادامه داد: حرکت مردمی در خوزستان انجام شده و برای مثال یک هیات تغییر کاربری داده است و بصورت 24 ساعته نسبت واکسیناسیون مردم اقدام می کند و تنها یک ناظر وجود دارد که بر فعالیت آنها نظارت می کند.
عین اللهی اشاره کرد: واکسیناسیون یک کار ملی است و نباید تنها به عهده دانشگاه علوم پزشکی باشد؛ اگر واکسن وارد کشور شود همه باید کمک کنند تا از همه امکانات برای واکسیناسیون مردم استفاده نمائیم.
وی با اشاره به عقب ماندگی در پرداخت به کارکنان بخش بهداشت و درمان خوزستان اظهار داشت: یکی از اشکالات اصلی در خوزستان بحث عقب افتادگی کارانه ها است که دراین زمینه تلاش خواهیم کرد پرداختی ها را به پرسنل داشته باشیم. این عقب افتادگی ها در پرداخت ها زیاد است و موجب مشکلاتی می شود.
منبع:

1400/06/06
10:01:59
5.0 / 5
379
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک