عضو سابق شورای شهر تهران عنوان كرد

لزوم توجه شورای شهر ششم به آرامش شهروندان

لزوم توجه شورای شهر ششم به آرامش شهروندان عضو سابق شورای شهر تهران اعتماد سازی میان مردم را با اهمیت ترین وظیفه شورای شهر خواند و اظهار داشت: اصلی ترین چیزی که باید شورای شهر ششم به آن توجه داشته باشد ایجاد آرامش برای شهروندان است. همین طور امیدوارم شورای شهر ششم پروژه هایی که توسط شورای قبلی آغاز شد را نیمه کاره رها نکنند و از توسعه آن غافل نمانند. نگاه شورای شهر پنجم بردن توسعه به دل محله ها بود. شهر ما زمانی توسعه می یابد که در اختیار شهروندانش قرار بگیرد.


زهرا نژاد بهرام در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اولویت های شورای شهر تهران در دوره ششم تصریح کرد: شورای شهر از دو زاویه به مشکلات شهر نگاه می کند. وقتی از زاویه کلان و راهبردی به موضوعات توجه می نماییم، رفع اشکال فساد و مبارزه با تخلفات و تقویت مشارکت مردم مسئله ای است که در دستور کار شورا قرار می گیرد که این اقدامات، هم با یکدیگر رابطه طولی دارند و هم به شکل عرضی با هم مرتبط اند. اساسا زمانی که یکی از این اتفاقات رخ دهد هدف دیگر نیز بالطبع محقق خواهد شد. ضمن این که اهمیت اعتمادسازی میان شهروندان جایی بروز پیدا می کند که بدانیم یک شهر دوازده میلیونی با یک شورا اداره نخواهد شد و اداره شهر مستلزم همکاری تک تک شهروندان است. از طرفی زمانی که مردم بیشتر در امور شهر مشارکت کنند نسبت به آن حس مسئولیت بیشتری خواهند داشت و در حفظ و نگهداشت آن تلاش بیش از پیشی خواهند کرد.
جلب اعتماد مردم را ماموریت شورای شهر
تهران سالهاست که با آلودگی هوا و ترافیک درگیر است
وی جلب اعتماد مردم را ماموریت شورای شهر خواند و اضافه کرد: باتوجه به نظرسنجی های صورت گرفته، سطح اعتماد مردم تهران به شهرداری کاهش یافته است. ما کوشیدیم در دوره مدیریت خود برای ریشه کن کردن فساد اقداماتی را به انجام برسانیم. فساد در شهرداری یکی از عواملی بود که موجب بی اعتمادی مردم نسبت به شهرداری تهران می شد. دو موضوع دیگر نیز وجود داشته و دارد که موجب نگرانی و سختی شهروندان تهران در این سالها شده است. این دو موضوع آلودگی هوا و ترافیک هستند که شهر تهران سالهاست با آنها درگیر است.
اعلام خطرات بالقوه موجود در شهر تهران
نژاد بهرام با تکیه بر خطرات بالقوه موجود در شهر تهران افزود: وقتی بطور مسئله محور به مشکلات پرداخته می شود، شورای شهر اقدامات بسیار زیادی در جهت ارائه خدمات و جلب اعتماد شهروندان صورت داده است. شهر ما روی سه گسل تولید شده است و بصورت بالقوه در خطر بروز زلزله قرار دارد. همین طور به دلیل مصرف بیش از اندازه آبهای زیرزمینی گرفتار فرونشست در نقاط مختلف می شود. شهر ما در دامنه کوه واقع شده است و شش مسیل رودخانه اصلی در شهر ما قرار دارد. این مسیل ها به دلیل لایروبی نشدن، کاهش عرض و همین طور عدم رعایت استانداردهای ساخت و ساز خطر بروز سیل را به شدت بالا برده اند. در فروردین ۹۷ و ۹۸ تهران با سیلاب مواجه گردید که خوشبختانه توانستیم با تدبیر مناسب شهری، از این خطر فرار نماییم اما تا وقتی که این مساله از ریشه حل نشود خطر سیل پابرجا خواهد بود. غلی رغم این که دو دغدغه اصلی مردم آلودگی هوا و ترافیک است، نمی توان از پرداختن به موضوعات این چنینی که اهمیت بالایی نیز دارند، غافل شد.
اهمیت خدمت رسانی به اقشار لطمه پذیر جامعه

این کارشناس شهری ضمن اشاره به اهمیت خدمت رسانی به اقشار لطمه پذیر جامعه اظهار داشت: از اقدامات مهم شورای شهر تهران در ۴ سال گذشته، تصویب طرح مناسب سازی شهر تهران بود که در امتداد خدمت به معلولین، سالمندان و اقشار ضعیف انجام گرفت و در این راستا نیز ۵۰۰ کیلومتر از معابر شهر تهران و ۱۰۰ پارک و ۵۰ ساختمان اداری مناسب سازی شدند. مناسب سازی به مفهوم امکان تردد راحت در سطح شهر است، در صورتیکه خیلی از معابر و ساختمان ها در سطح شهر برای سالمندان، معلولین و زنان حامله مناسب نیستند و در شواری پنجم اهتمام شد تا این مشکل برطرف شود.
به گفته وی، تهران چهارمین یا پنجمین شهر در دنیاست که این طرح را اجرا کرده است. همین طور سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با فراهم کردن گرمخانه ها برای افراد بی خانمان موجب شد که این افراد در دوران کرونا و فصول سرد از این خطرات ایمن بمانند. همین طور سعی کردیم فضای سبز موجود در شهر تهران را حفظ نماییم و گسترش دهیم. ۲۱ باغ توسط شهرداری تهران خریداری شد و به فضای سبز تهران اضافه گردید. تمام ۳۵۲ محله ما به جز هشت یا ۹ محله از فضای سبز بهره مند هستند.
شهرداری تهران طلایه دار مبارزه با کرونا
نژادبهرام خدمات شهرداری در مبارزه با کووید ۱۹ را باارزش تلقی نمود و اضافه کرد: در ارتباط با کرونا می توان ادعا کرد شهرداری تهران طلایه دار مبارزه با این ویروس بود. از شروع انتشار ویروس شهرداری کوشش کرد تا همه کابین های مترو، ایستگاه ها و اتوبوس ها را ضد عفونی کند و برمبنای پروتکلهای بهداشتی عمل کند. همین طور شهرداری از زمانی که واکسن کرونا تولید شد آغاز به واکسینه کردن افراد شاغل در بهشت زهرا کرد؛ چونکه این افراد در کنار پزشکان در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند. خدماتی که در بهشت زهرا به دلیل شیوع کرونا ارائه شده است، در ۵۰ سال قبل بی سابقه بوده است. در شهر تهران به دلیل تلفات زیاد کووید ۱۹، بهشت زهرا بصورت سه شیفته فعال بود. همین طور ما سعی کردیم برخلاف سال های گذشته باتوجه به توافق ما با سازمان مدیریت برای شهرداری تهران نیروی جدیدی جذب نکنیم و درواقع خروجی داشتیم اما ورودی نداشتیم. در این چهار سال شهرداری تهران از نظر اندازه کوچکتر شده و نیروی جدیدی به ما اضافه نشده است.
تعارض منافع میان نهادهای مسئول، چالشی بزرگ بر سر اداره پایتخت
امکان مدیریت واحد شهری در شهر تهران وجود ندارد
وی تعارض منافع میان نهادهای مسئول را چالشی بزرگ بر سر اداره پایتخت خواند و افزود: به دلیل وجود نهادهای مسئول گوناگون و عدم وجود مدیریت واحد، تعارض منافع به شدت در شهر تهران مشاهده می شود. شهرداری، استانداری و فرمانداری تهران سه نهاد مسئول مختلف هستند. تعارض منافع منجر به پایین آمدن سرعت و سهولت اداره شهر می شود. با وجود تلاش ما برای رسیدن به مدیریت واحد، نتوانستیم در دوره پنجم شورای شهر تهران به این هدف نزدیک شویم. علت اصلی این مساله این است که ساختار سیاسی کشور ما این سازمان ها را از یکدیگر جدا کرده و هر کدام از این نهادها قدرت خودرا دارند و نظر خودرا می دهند. پس امکان مدیریت واحد شهری در شهر تهران وجود ندارد و این لایحه مدتهاست در راهروهای بهارستان دست به دست می شود. به نظر می آید شهرداری مسئول اداره شهر است اما در حقیقت این طور نیست و تعارض منافع سبب مشکل بودن هماهنگی می شود.

عضو سابق شورای شهر تهران اضافه کرد: سازمان هایی هم مانند سازمان آب و فاضلاب وجود دارند که همکاری مناسبی با شهرداری دارند و توسعه ۸۰ درصدی سیستم فاضلاب شهر تهران مرهون این همکاری است. از دیگر نهادهایی که همکاری ثمربخشی با شهرداری دارند می توان به بنیاد مستضعفان اشاره نمود که با اختصاص مبلغی به شهرداری تهران کمک کرد تا به زنان سرپرست خانوار و دست فروشانی که از پاندمی کووید ۱۹ متضرر شده بودند نفری یک میلیون تومان کمک نماید. همین طور نیروی انتظامی و پلیس راهور همکاری خوبی با شهرداری تهران داشتند.
توقع حل مشکل آلودگی هوا توسط شهرداری انتظاری بی جاست

وی باتوجه به اهمیت موضوع آلودگی هوا اظهار داشت: مسئولیت مقابله با مشکل آلودگی هوا باتوجه به قانون هوای پاک بر عهده سازمان محیط زیست است و توقع حل این مشکل توسط شهرداری انتظاری بی جاست. اما شهرداری تهران در حل این مشکل با سازمان محیط زیست همکاری می کند. افزایش ظرفیت فضای سبز، توسعه طرح ترافیک، تعامل لازم با وزارت نفت در ارتباط با نوع سوخت، افزایش اتوبوس ها در امتداد توسعه حمل و نقل عمومی، توجه به معاینه فنی خودرو ها، توسعه شبکه مترو باتوجه به کلنگ خوردن پروژه راه اندازی خط ۱۰ متروی تهران و لزوم رعایت استانداردهای خودروسازی راهکارهایی هستند که شورا برای مقابله با مشکل آلودگی هوا ارائه کرده است.
نگاه شورای شهر پنجم بردن توسعه به دل محله ها بود
شورای شهر ششم پروژه های نیمه کاره شورای پنجم را رها نکند
نژادبهرام اعتماد سازی میان مردم را با اهمیت ترین وظیفه شورای شهر خواند و اظهار داشت: اصلی ترین چیزی که باید شورای شهر ششم به آن توجه داشته باشد ایجاد آرامش برای شهروندان است. همین طور امیدوارم شورای شهر ششم پروژه هایی که توسط شورای قبلی آغاز شد را نیمه کاره رها نکنند و از توسعه آن غافل نمانند. نگاه شورای شهر پنجم بردن توسعه به دل محله ها بود. شهر ما زمانی توسعه می یابد که در اختیار شهروندانش قرار بگیرد.1400/06/08
10:26:11
5.0 / 5
379
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک