فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران اعلام كرد

معرفی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون کرونا به زودی

معرفی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون کرونا به زودی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران ضمن اعلام تلقیح بیشتر از ۵میلیون و ۶۱۱هزار دوز واکسن کرونا در تهران، در عین حال از برنامه ریزی های انجام شده جهت معرفی مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون اطلاع داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در حاشیه مراسم افتتاح مرکز واکسیناسیون بیمارستان نیکان سپید، از نهادهای حقیقی و حقوقی به منظور تسریع در فرایند واکسیناسیون درخواست همکاری اعلام نمود.
بنابر اعلام وبدا، روز گذشته مرکز واکسیناسیون تجمیعی بیمارستان نیکان سپید واقع در شرق پایتخت با حضور دکتر علیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران راه اندازی شد.
دکتر زالی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با آغاز به کار این مرکز به همت بخش خصوصی که در جهت تحقق مسئولیت اجتماعی صورت گرفت، ظرفیت واکسیناسیون روزانه شهروندان تهران افزایش پیدا کرد. مرکز واکسیناسیون تجمیعی بیمارستان نیکان سپید صد و چهارمین مرکز در کلانشهر تهران و ۱۳۲ امین مرکز در استان تهران است که امکان تزریق سه هزار دز واکسن در روز را دارد.
وی ضمن اشاره به این که امروز شاهد مشارکت فعالانه بخش خصوصی در امر پیشگیری، و مقابله با بحران کرونا در پایتخت هستیم، اضافه کرد: بنابر تاکید دکتر عین الهی، وزیر بهداشت در خصوص افزایش مشارکت مردمی و شتاب دهی جهادی به روند واکسیناسیون، باید فرایند مردمی سازی این مورد در تهران به اوج خود برسد. در همین راستا ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از اعلام آمادگی تمام نهادهای حقیقی و حقوقی، ارگان ها و سازمان ها برای همکاری در زمینه افزایش ظرفیت فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تأمین لجستیک مطلوب استقبال می کند. داوطلبان می توانند بدین منظور با روابط عمومی ستاد تماس حاصل کنند.
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در ادامه اظهار داشت: خبرهای خوبی از واردات واکسن با حجم بالا رسانه ای شده و برخی از واکسن های تولید داخل هم برای آغاز فاز سوم آزمایشات، مجوزهای لازم را دریافت کرده است. تحقیقات از انجام فاز سوم آزمایشات برخی واکسن های تولید داخل هم نشان از اثربخشی و عوارض کم جانبی این واکسن ها دارد.
دکتر زالی از تلقیح پنج میلیون و ۶۱۱ هزار دز واکسن در استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: از این تعداد یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر دز دوم را هم دریافت کرده اند.
دکتر زالی افزود: در نشست مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در استان تهران با حضور وزیر بهداشت مقرر شد به منظور افزایش ظرفیت واکسیناسیون هر دانشگاه، سه مرکز را بعنوان مراکز ۲۴ ساعته معرفی نماید که اسامی این مراکز در ایام آتی اعلام عمومی می شود.
وی با تکیه بر ضرورت حفظ کرامت شهروندی در تکمیل فرایند ایمنی زایی، اظهار داشت: مقرر شد افراد حائز شرایط با ثبت نام در سامانه، زمان تزریق نوبت اول و دوم را همزمان دریافت نمایند تا از ازدحام و اتلاف وقت جلوگیری شود.
زالی توجه به اظهار نظرهای مبتنی بر شواهد در مورد تزریق واکسن را ضروری دانست و اضافه کرد: بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی، تمام واکسن ها با میزان اثربخشی بیشتر از ۵۰ درصد مورد قبول است که خوشبختانه تمام واکسن های وارداتی و تولید داخل این معیار را دارند.
وی ضمن اشاره به این که بهترین واکسن، در دسترس ترین واکسن است، خاطرنشان کرد: بر مبنای گزارشات مختلف علمی، میزان ابتلای شدید، بستری در بخش های ویژه و مرگ و میر در میان افراد واکسینه شده، به صورت قابل ملاحظه ای کاهش داشته است.
وی در مورد وضعیت شیوع بیماری کرونا در تهران، اظهار نمود: طی ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۲۰ هزار بیمار به مراکز بهداشتی و درمان پایتخت رجوع کردند. همینطور هزار و ۹۰۰ بیمار در بیمارستان بستری شدند که از این تعداد ۲۲۶ نفر احتیاج به دریافت مراقبت های ویژه داشتند. آمار کل بیماران بستری در تهران به ۸ هزار و ۵۳۵ بیمار رسیده است. از طرفی روز گذشته بالغ بر هزار و ۶۰۰ بیمار کرونایی از مراکز درمانی پایتخت ترخیص شدند.1400/06/16
11:17:33
5.0 / 5
327
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک