وزیر بهداشت:

شبانه روزی برای تامین واکسن کار کردیم

شبانه روزی برای تامین واکسن کار کردیم وزیر بهداشت از افزایش حجم ورود واکسن در کنار تامین واکسن های داخلی کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: این هفته ایران رکورد تزریق هفتگی واکسن کرونا را در جهان خواهد شکست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی اظهار نمود: اکنون رکورد تزریق هفتگی واکسن در اختیار آلمان با تزریق ۵ میلیون دُز در یک هفته است، که این هفته این رکورد را می شکنیم.
وزیر بهداشت اظهار داشت: اگر تولید داخل ما کافی بود واکسن وارد نمی کردیم اما چون شروع کار است و حجم زیادی واکسن احتیاج داریم بطوریکه ۶۰ میلیون جمعیت باید واکسینه شوند و اگر ضرب در دو شود، ۱۲۰ میلیون دُز و اگر بچه ها هم بخواهند واکسینه شوند ۱۴۰ میلیون دُز واکسن احتیاج داریم؛ بدین سبب برای ما زمان خیلی مهمست چونکه اگر امروز واکسن بزنیم بهتر از فردا است.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عین اللهی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه موج پنجم موجب غم و اندوه مردم شد و اکنون تلاش می شود با کمک نیروهای وزارت بهداشت، دانشجویان و مردم به سرعت واکسینه شوند.
وزیر بهداشت با اشاره به تلاش ها برای تامین واکسن کرونای مورد نیاز مردم، اظهار داشت: در دولت جدید مجوز تولید داخلی پنج واکسن کرونا سیناژن، رازی، پاستور، فخرا و برکت داده شده است.
وی درباره دلیلهای افزایش بی سابقه ورود محموله های جدید واکسن کرونا به کشور اظهار داشت: من هیچ گاه درباره گذشته صحبت نمی کنم بلکه صحبت من درباره آینده است و از وقتی که نمایندگان به ما رأی اعتماد دادند و تکلیف به دوش ما افتاد شبانه روز برای تامین واکسن کار کردیم.
وزیر بهداشت اضافه کرد: با اهمیت ترین مسأله که موجب موفقیت شد کوشش های شخص رئیس جمهور، معاون اول، بانک مرکزی و سایر وزارتخانه ها بود و این همکاری و همدلی سبب شد که شاهد ورود محموله های جدید واکسن به کشور باشیم.
عین اللهی با اشاره به صدور مجوزهای اضطراری جهت استفاده از واکسن های داخلی کرونا، اظهار داشت: در بحث مجوزهای اضطراری به تولیدات داخلی باید به این مساله اشاره نمود که تا پیش از دولت جدید تنها ”واکسن برکت“ مجور تولید و مصرف داخلی داشت اما امروز ما شاهد می باشیم که پنج مرکز ما همچون سیناژن، رازی، پاستور، فخرا مجوز تولید داخلی دریافت نمودند و همین موضوع موجب می شود که کشورهای دیگر از این فرصت استفاده کنند و بیشتر راغب ورود واکسن به کشور ما باشند.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگری درباره آخرین اخبار واردات واکسن به کشور اظهار داشت: همانطور که قبلا قول داده شده تا اختتام شهریور ۵۰ میلیون دوز وارد می شود و در مهر ۴۰ میلیون دوز دیگر وارد می نماییم البته این میزان واردات علاوه بر تولیدات داخلی است و ما اهتمام می نماییم که همه مردم واکسن را دریافت نمایند.1400/06/24
15:07:38
5.0 / 5
433
تگهای خبر: بهداشت , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک